Bírálja az állami cégek vezetői fizetésének bruttó 2 millió forintos korlátozását több vezető is, a Fidesz viszont még tovább szigorítana
Bírálja az állami és önkormányzati cégek vezetői fizetésének bruttó 2 millió forintos korlátozását a GKI ügyvezető igazgatója és a NIF elnök-vezérigazgatója a Népszava szerdai cikkében, a Fidesz képviselője azonban a hétfőn elfogadott törvénynél is szigorúbb intézkedést tartana szükségesnek.
Hegedűs Miklós a GKI Energiakutató és Tanácsadó Kft. ügyvezető igazgatója a lapnak azt mondta: nem hiszi, hogy jó megoldás a korlátozás, de el kell ismerni, hogy a közvélemény számára irritáló lehet, ha kiemelkedő jövedelemhez jutnak egyesek, miközben jelentős adófizetői támogatást kap a vállalatuk. Tény azonban, hogy különösen a multiknál a vezetői fizetések a többszörösét is kitehetik a most megállapított állami, önkormányzati maximumnak.
A kutató nem tart attól, hogy a visszanyesett fizetések miatt elvándorlás indulna meg a nagy állami és önkormányzati cégektől a magánszférába. A magánszférában elsődleges szempont a teljesítmény, míg az állami cégeknél a lojalitás a legfontosabb - indokolta.
A Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő (NIF) Zrt. elnök-vezérigazgatója politikai demagógiának nevezte az állami cégvezetők bérének limitálását, az egyes állami intézmények, vállalatok irányítóinak ugyanis a piaci társaságok élén állókhoz hasonlóan jár a teljesítmény szerinti javadalmazás. Reményik Kálmán a lapnak elmondta: a közszférában már ma is alacsonyabbak a bérek, mint a versenyszektorban. Így további korlátozások esetén félő, hogy a tehetséges, illetve jól teljesítő vezetők a jövőben inkább a vállalkozói szektorban keresnek majd boldogulást. Jogi szempontból is aggályosnak tartotta, hogy csak egy bizonyos kör számára korlátozzák a jövedelemszerzési lehetőséget.
Mádi László, a Fidesz képviselője azonban úgy vélte: az irány jó, de nagyon megkésett az intézkedés. Arra a kérdésre, hogy hatalomra kerülésük esetén eltörlik-e ezt a törvényt is, azt válaszolta, hogy még szigorúbban lépnek.
A Magyar Nemzet arról ír, hogy megtarthatják havi apanázsukat azok az állami cégvezetők, akiknek a fizetése most meghaladja a havi kétmillió forintot . A lap szerdai számában azt írja: az Országgyűlés által 181 szocialista igennel, 19 nem szavazattal és 151 tartózkodással elfogadott törvényjavaslat ugyan január elsejétől nem engedi az állami alkalmazottak és vezetők körében a havi bruttó kétmillió forintnál nagyobb fizetést, ám a rendelkezés csak az újonnan megkötött szerződésekre vonatkozik, visszamenőleg nem.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár