Hegedűs Miklós a GKI Energiakutató és Tanácsadó Kft. ügyvezető igazgatója a lapnak azt mondta: nem hiszi, hogy jó megoldás a korlátozás, de el kell ismerni, hogy a közvélemény számára irritáló lehet, ha kiemelkedő jövedelemhez jutnak egyesek, miközben jelentős adófizetői támogatást kap a vállalatuk. Tény azonban, hogy különösen a multiknál a vezetői fizetések a többszörösét is kitehetik a most megállapított állami, önkormányzati maximumnak.
A kutató nem tart attól, hogy a visszanyesett fizetések miatt elvándorlás indulna meg a nagy állami és önkormányzati cégektől a magánszférába. A magánszférában elsődleges szempont a teljesítmény, míg az állami cégeknél a lojalitás a legfontosabb - indokolta.
Elbaltázott elbocsátások: mire kell figyelni? |
Mádi László, a Fidesz képviselője azonban úgy vélte: az irány jó, de nagyon megkésett az intézkedés. Arra a kérdésre, hogy hatalomra kerülésük esetén eltörlik-e ezt a törvényt is, azt válaszolta, hogy még szigorúbban lépnek.
A Magyar Nemzet arról ír, hogy megtarthatják havi apanázsukat azok az állami cégvezetők, akiknek a fizetése most meghaladja a havi kétmillió forintot . A lap szerdai számában azt írja: az Országgyűlés által 181 szocialista igennel, 19 nem szavazattal és 151 tartózkodással elfogadott törvényjavaslat ugyan január elsejétől nem engedi az állami alkalmazottak és vezetők körében a havi bruttó kétmillió forintnál nagyobb fizetést, ám a rendelkezés csak az újonnan megkötött szerződésekre vonatkozik, visszamenőleg nem.
Januártól megszűnnek a több milliós fizetések
Az embereknek kezd elege lenni a kapitalizmusból
Mindent elborít a korrupció
Nyugdíjkorhatár: már 70 évről van szó
Népszava, Magyar Nemzet