
Az ellenzéki vezetők az utcákra hívták az embereket, s a független Imedi tv-állomás szerint más városokban, így Kutaisziban és Batumiban ugyancsak tüntetések kezdődtek.
Számos embert kórházba szállítottak az összecsapások helyszínéről. Számuk egyelőre nem ismert, de a tbiliszi kórházakban szerzett értesülések szerint sokan vannak, s akadnak köztük súlyos állapotúak is. A könnygázt megszenvedte Szozar Szubari grúz emberi jogi biztos is, aki kijelentette: ami Tbilisziben történt, az az emberi jogok lehető legdurvább megsértése.
A főváros Rusztaveli sugárútján, ahol az üldözési jelenetek zajlanak, megjelent egy katonai jármű, amely a rádiós és tévés jeleket zavarva akadályozza a helyszíni közvetítéseket.
Az ellenzék II. Ilija grúz ortodox pátriárkát kérte a közvetítésre, megelőzendő a polgárháborút. A katolikosz a kormányzathoz és az ellenzékhez fordult felhívással, hogy találják meg a problémák megoldásának civilizált módját, s kövessenek el mindent, hogy az események ne váljanak irányíthatatlanná. Újságírók előtt II. Ilija kijelentette: az egyház kész a közvetítő szerepre.
Georgij Haindrava volt államminisztert, az ellenzék egyik vezetőjét, akit reggel őrizetbe vettek és kábítószerezéssel vádoltak meg, délben szabadlábra helyezte a közigazgatási bíróság. Előzőleg ismertették vele a vádat, miszerint kábítószert találtak nála.
Az Új Jobboldaliak elnevezésű párt, amely eddig kívülről szemlélte a megmozdulásokat, bejelentette, hogy csatlakozik a tüntetőkhöz. David Gamkrelidze, a párt vezetője közölte: az erőszak késztette erre a döntésre, bár továbbra is úgy gondolja, hogy a problémákat nem forradalommal, hanem békés úton kell megoldani.
Zurab Nogaideli kormányfő újságírók előtt jogosnak nevezte a fegyveres erők fellépését a tüntetőkkel szemben, de azt hangsúlyozta, hogy a kormány feladata Grúzia területi épségének helyreállítása, a gazdasági fellendülés elérése és munkahelyek teremtése. Véleménye szerint az elmúlt napokban a világ meggyőződhetett arról, hogy Grúzia tartja magát a demokratikus elvekhez.
Moszkvában Szergej Lavrov külügyminiszter hangsúlyozta: ami Tbilisziben történik, az Grúzia és a grúz nép belügye, de nem közömbös Moszkva számára annyiból, hogy a grúziai vezetés állandóan igyekszik akadályozni a grúz-abház és a grúz-dél-oszét konfliktus békés rendezésének folyamatát.
Harmadik rendszerváltás zajlik Kelet-Európában
Putyin ellen csak forradalommal lehet?
MTI