A GKI 8,5-9 százalékos februári inflációs csúcsra számít, 2007 átlagában pedig 6,5 százalékos átlagos áremelkedést vár, szemben a decemberi prognózisban rögzített 5,8 százalékkal.
A folyó fizetési mérlegben 4 milliárd euró hiány lehet, ami a GDP 4 százalékával egyenlő.
A GDP-arányos államháztartási deficitre vonatkozó előrejelzését is módosította a GKI, az új prognózis 6,5 százalék, szemben a korábbi 6 százalékkal.
A negyedéves számítások alapján Magyarország bruttó hazai terméke 2006-ban 3,9 százalékkal, a naptári hatás kiszűrésével 4 százalékkal nőtt - közölte a Központi Statisztikai Hivatal. A korábban közölt adatok megegyeznek az előzetesen publikált számokkal. A negyedik negyedévben - az előző év azonos időszakához viszonyítva - 3,2 százalékos, a naptári hatás kiszűrésével 3,4 százalékos volt a növekedés.
Az év végére 6 százalékra csökken az alapkamat - prognosztizálta Vértes András. A GKI szerint 2007-ben az átlagos euró árfolyam 252 forint lesz, ha ennél erősebben alakul a forint árfolyama, akkor a jegybank kamatcsökkentéssel állíthatja meg a folyamatot - jelezte Vértes András.
A jelenlegi árfolyamrendszer várhatóan nem változik - mondta Akar László. A vezérigazgató hozzáfűzte, hogy nincs értelme eltörölni az árfolyamsávot azt feltételezve, hogy Magyarország 2008 végén, 2009 elején beléphet az ERM II. rendszerbe. "Az árfolyamsáv eltörlése spekulációs hullámot indíthat el, a forint erőteljes felértékelődését hozhatja magával, ami nem érdeke a gazdaságnak" - fogalmazott Akar László.
A jövedelemhez képest így is jobban vásárolunk?
Durva megszorítások: nem vagyunk egyedül
KKV: mégsem volt olyan drasztikus a megszorítás?
Egy évtized, és az EU a süllyesztőbe kerül?
Most nagyobb, mint gondolták, két év múlva épp jó