1p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A The New York Times szerint a kormányfőnek arról kell meggyőznie a választókat, hogy a megszorításokra szükség van és hogy "ismét hinni lehet neki"
A The New York Times szerint a kormányfőnek arról kell meggyőznie a választókat, hogy a megszorításokra szükség van és hogy "ismét hinni lehet neki"

"Gyurcsánynak nagy mértékben segítségére van az a tény, hogy a fő ellenzéki párt, a nacionalista konzervatív Orbán Viktor által vezetett Fidesz gyenge és megosztott, továbbá nem tudott valós alternatívát kínálni a kormányfő gazdasági programjával szemben" - írta a tekintélyes liberális újság budapesti tudósításában Judy Dempsey. "A magyar koalíció kitart a megszorító intézkedések mellett a nagy tiltakozások ellenére" című cikk szerzője bevezetőjében azt írja: a parlament körüli acélkerítés sok mindent elárul a magyar demokrácia állapotáról három évvel azután, hogy az ország az Európai Unió tagjává vált, és 17 évvel azt követően, hogy megszűnt a szovjet katonai megszállás.
  
"A miniszterelnök védi a rendőrség fellépését" alcímű írásában Judy Dempsey így folytatja: a kormány tavaly októberben emelt magas fémkordont a törvényhozás épülete köré, amikor heteken át több tízezren tüntettek a szocialista-liberális kormánykoalíció megszorító intézkedései ellen, és mert a kormány hazudott a választóknak a gazdaság helyzetéről.
   
A cikk szerzője megjegyzi: a gazdag Gyurcsány Ferenc, aki volt üzletemberből lett a szocialista párt vezetője, azt hangoztatja, hogy gyűlöli a kerítést, de arra azért van szükség, hogy megvédjék a képviselőket a radikális és potenciálisan erőszakos tiltakozóktól. A The New York Times cikkét terebélyes fotó kíséri a magyar parlament előtt álló védősisakos rohamrendőrökről azzal az aláírással, hogy a rohamrendőrség összecsapott a tiltakozókkal, akik a szocialista-liberális kormány gazdasági intézkedései ellen tüntettek.
   
A küldöttek több mint nyolcvan százalékának támogatásával újra elnökké választotta az MDF országos gyűlése Dávid Ibolyát, aki így ötödik elnöki mandátumát kezdheti meg a Magyar Demokrata Fórumban. A pártelnök szerint a következő hónapokban a mostani mellett újabb egymillió embert kell megszólítania az MDF-nek.
A cikk kitért arra: egy vizsgálat során megállapították, hogy a rendőrök tavaly októberben több tüntetőt provokáció nélkül súlyosan bántalmaztak és gumilövedékeket lőttek a tömegbe. Gyurcsány Ferenc védelmébe vette az alkalmazott rendőri intézkedések nagy részét. A The New York Times azt írta, hogy az egykori kommunisták és a piaci szemléletű szabad demokraták "szokatlan koalíciója" ragaszkodik a gazdasági megszorító intézkedésekhez, amelyek kiváltották a tiltakozásokat. A közvélemény gyűlöli a megszorításokat, a kormány népszerűsége jelentősen apadt.
   
S bár Gyurcsány Ferenc azt állítja, nem népszerűségre törekszik, a koalícióval szembeni ellenérzést nem csak a megszorító program váltotta ki. Az antipátia jelentős része arra vezethető vissza, hogy a koalíciós politikusok nem megszorító intézkedésekkel, hanem populista ígéretekkel kampányoltak, és miután megválasztották őket, következetesen jobb állapotúnak festették le a közvéleménynek a gazdaságot, mint amilyenben valójában volt.
   
Az újság nem felejtette el megemlíteni Gyurcsány Ferenc önmaga által "igazságbeszédnek" nevezett májusi őszödi szónoklatát, amelyben azt mondta, "Hazudtunk reggel és hazudtunk este" a gazdaság állapotáról. A The New York Times szerint a kormányfőnek arról kell meggyőznie a választókat, hogy a megszorításokra szükség van és hogy "ismét hinni lehet neki".

Külső jogállami kontroll- mire is gondol Martonyi?
Az MDF kormányzásra készül, de a nagy pártok nélkül
Gyurcsány nem számít utcai reformellenességre
Már külföldön is a március 15-i rendzavarás a téma
Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG