1p
A CBRE „Európai befektetői szándék” 2011-es felmérésében Németország átvette az első helyet az Egyesült Királyságtól, mint a legvonzóbb célország
A CB Richard Ellis (CBRE) „Európai befektetői szándék” 2011-es felmérésében Németország átvette az első helyet az Egyesült Királyságtól, mint a legvonzóbb célország. Regionális összehasonlításban, a közép-kelet-európai régió Nyugat-Európa és Ázsia mögött a harmadik helyen végzett, növelve vonzerejét.

Franciaországban és a közép-kelet-európai régióban pozitív irányban mozdultak el az ingatlanértékek. – hangzott el a CBRE ötödik alkalommal megtartott Befektetési Reggelijén. A CBRE 2011-es Értékbecslési Monitorjának elemzése kapcsán kiderült, hogy az ingatlanértékek változása pozitív, ám csak fokozatos, a bérleti díjak és a hozamok jelentős mozgásának hiányában.

A cég által 2011-ben ismét elvégzett „Európai befektetői szándék” felmérésben részt vett közel 400 befektető véleménye alapján Nyugat-Európa továbbra is a legvonzóbb régió a befektetési célú vásárlások területén. Németország és a közép-kelet-európai régió - benne pedig különösen a lengyel piac - Skandinávia és Spanyolország lett versenyképesebb szemükben 2011-ben, míg az Egyesült Királyság és Franciaország vonzereje némiképp csökkent tavalyi helyzetükhöz képest. Az ingatlanszektorokat összehasonlítva a bevásárlóközpontok és a városok főutcáinak üzlethelységei 2011-re javították versenyképességüket a befektetők szerint, habár továbbra is az irodapiac számít a legvonzóbb területnek.

„Ami a 2011 első negyedéves befektetési tranzakciók eredményeit illeti, Skandinávia a harmadik helyen áll az Egyesült Királyság és Németország után, és a legnagyobb növekedést mutatta az elmúlt évben és 2011 első negyedévében. Kelet-Európában az első negyedéves értékek jelentős fellendülést tükröznek a tavalyi évhez képest. Franciaországban, Németországban és a közép-kelet-európai régióban is nőttek az ingatlanértékek, míg Írországban és Dél-Európában szinten maradtak az árak – az utóbbi térségben főleg Spanyolország és Olaszország jóvoltából.” – mondta Tim O’Sullivan, a CBRE budapesti tőkepiaci vezetője.

Az európai kereskedelmi ingatlanok értéke tovább nőtt (+0,4%) 2011 első negyedében, bár lassabban, mint 2010 utolsó negyedében, amikor az emelkedés 1,4 % volt. – derült ki a 2011 első negyedévéről készült Európai Értékbecslési Monitorból. A lassulás az első osztályú ingatlanok hozam változásában is tükröződik, amely 10 bázispontnál kevesebb volt az iroda-, a kiskereskedelmi- és az ipari ingatlanszektor esetében egyaránt a stabilitás jeleit mutatva.

Simon Therfall, a CBRE európai értékbecslési társigazgatója a kutatás következtetései  kapcsán azt hangsúlyozta, hogy „az ingatlanértékek változása pozitív, ám fokozatos Európában, a bérleti díjak és a hozamok jelentős mozgásának hiányában. Figyelemre méltó, hogy az értéknövekedés összetétele változik: a fellendülés korai szakaszában főleg az Egyesült Királyság ingatlanpiaca mutatott javulást, és éves változásban az Egyesült Királyságot nem tartalmazó európai piacon egyenesen csökkentek az értékek 2010 harmadik negyedévében például. A 2011 első negyedév viszont már azt mutatja, hogy a különbség halványodik, ahogyan az Egyesült Királyság nélküli Európa teljesítménye javul.”

A gazdasági növekedés lendülete meglehetősen egyenetlen maradt Európában, ahol az Eurózóna pénzügyi feszültségei továbbra is jelentősek, a befektetők aggodalma megmaradt a kormányok megszorító intézkedései gazdasági fellendülésre gyakorolt következményei miatt.

A válság alatt legnagyobbat zuhanva, a kiskereskedelmi ingatlanok vezették az európai kereskedelmi ingatlanpiac fellendülését, ismét erős, 0,8 százalékos értéknövekedést felmutatva. Ez egybevág a befektetések mennyiségével 2011 első negyedévében: a kiskereskedelmi ingatlanok a 26,7 milliárdos forgalom 46 százalékát tették ki, ami jóval a megszokott részarányuk felett van. A legjelentősebb tőkeérték-növekedés Franciaországban (+1,4%) volt, és az értékek minden piacon emelkedtek.

Privátbankár

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG