.jpg)
A Népszabadság kérdésére Somlyai Dóra, a társaság belföldi kommunikációs igazgatója azt mondta: összességében nem vesztettek, hisz nem ez volt a fő szempont; ráadásul az aktuális tőzsdei ár nem mindig tükrözi a részvények valós értékét. Ilyen számításokat egyébként a Mol feltehetőleg nem is végez, hiszen csak a negyedéves mérlegkészítéskor kell elszámolnia. A fő kérdés az: akkor hol áll majd a papír árfolyama.
A lavinát júniusi részvényvásárlásával elindító osztrák OMV egyébként egyelőre nem vesztett: noha - a Moltól eltérően - konkrét felvásárlási árat nem közölt, elemzők szerint az átlagár 25-26 ezer forint között volt. |
Tapaszti Attila, a Takarékbank elemzője úgy tudja, a Mol könyveiben ezt akkor sem mutatják ki rögtön veszteségként, ha az árfolyam alacsony marad: a szabályok alapján még az is elképzelhető, hogy külön sosem fog megjelenni - közölte a lap.
Tegnap egy hárommilliárd forintba kerülő kisebb részvénycsomag felvásárlásával a Mol - a barátinak minősíthető részvényesekkel együtt - immár 40 százalékra tornászta fel befolyását saját magában. Az elvben "tőzsdei befektetők" tulajdonában álló olajcég - Magyarország legnagyobb vállalata - a június 22-én bejelentett "optimalizálási programja" óta a Népszabadság számítása szerint mintegy 480 milliárd forintot költött saját papírok vásárlására.
Népszabadság/MTI
Újra kinyílt a remény kapuja az OMV számára
Oops, már megint megtették
Tovább vásárolt az OMV
Kormányzati hátszelet kap az OMV