Jogellenesen mondtak fel a somogysárdi lovasrendőröknek?
Közölte: a bázist augusztus 15-én felszámolták, s ezzel 70 dolgozó munkahelye szűnt meg, ám a munka törvénykönyve szerint, csoportos létszámleépítés esetén, erre csak az erről szóló értesítés kézhezvételét követő 30 nappal később kerülhetne sor. Az ORFK nem járt el elég körültekintően - mondta a szaktárca vezetője, ezért a dolgozók jogorvoslattal élhetnek.
A miniszter szerint ennek két módja lehetséges, vagy megállapodnak az ORFK-val és kapnak egyhavi bért, vagy bírósághoz fordulnak. Mindkét esetben segítséget kapnak a kaposvári ingyenes jogsegélyszolgálat ügyvédjétől, aki vállalja a képviseletüket - tette hozzá Lamperth Mónika. Mint elmondta, a körülményekről Takács Albert igazságügyi és rendészeti minisztertől tájékoztatást kért, miután a sajtóból értesült a bázis felszámolásáról.
Lamperth Mónika hangsúlyozta: munkaügyi miniszterként most azt tartja a legfontosabbnak, hogy az embereknek legyen munkájuk, ezért megbízta a munkaügyi központ szakembereit, hogy a helyszínen és egyénileg segítsenek az elbocsátott dolgozóknak az elhelyezkedésben. A somogysárdi lovas bázist gazdaságtalan működtetésre való hivatkozással számolta fel az ORFK.
Mint arról korábban az MTI beszámolt, a Kaposvári Egyetem néhány hónapja előrehaladott tárgyalásokat folytatott a bázis átvételéről, illetve lovas rendőrök kiképzéséről, ám ez eredménytelenül zárult. Csikós Nagy Márton, Somogysárd polgármestere a felszámolás bejelentését követően a távirati irodának azt mondta: felháborítónak tartja, hogy a helyi önkormányzattal - kérésük ellenére - nem egyeztettek erről.
A településen a lótenyésztésnek 250 éves hagyománya van, ezért itt nemzeti értékek is veszendőbe mentek 1993 óta, mióta a rendőrséghez került a ménes és a lovas bázis - közölte.
Pszichológus és tanácsadó segíti a kirúgott BKV-dolgozókat
MTI