E szolgáltatók listája immár igen hosszú: Budapest közüzemei mellett olyan országos és regionális társaságok is ebbe a folyamatosan bővülő körbe tartoznak, mint a UPC, az ELMŰ és az ÉMÁSZ. Az ügyfelek számára rugalmasságot és kényelmet jelentő mobilfizetési lehetőség a szolgáltatók számára pontosabban fizető fogyasztói kört biztosít.
Mobilfizetési előzmények a Díjbeszedőnél: A Díjbeszedő számláit ezzel párhuzamosan szintén mobilon tudják fizetni mindazok az ügyfelek is, akik bankszámlájukat az FHB Banknál vezetik, és a T-Mobile vagy a Pannon a mobilszolgáltatójuk. A szükséges alkalmazást ebben a konstrukcióban a szolgáltatótól kapott új SIM-kártya tartalmazza, a vonatkozó szerződéseket is az megfelelő operátoroknál lehet megkötni. |
A rendszer alapja az Európai Unió támogatásával kifejlesztett SEMOPS (Secure Mobile Payment Service), amelynek kidolgozásában – Fold-R nevű tagvállalatán keresztül – a Díjbeszedő is aktívan részt vett. Az így kidolgozott megoldás közvetíti az információt az ügyfél, a bank és a számlakibocsátó szolgáltató között, lényege, hogy az ügyfélnek is azonnali visszaigazolást biztosít a sikeres tranzakcióról. Az alkalmazásnak a konkurens megoldásokkal szembeni nagy előnye, hogy szolgáltató-független, azaz a SIM kártya és a GSM operátortól függetlenül futtatható és a díjnetes regisztráción kívül további tevékenységet (szerződéskötés, számlanyitás, stb.) sem igényel.
Közüzemi díjak: egyre nagyobb tartozást görgetünk magunk előtt
Ha baj van, először a közös költséget nem fizetjük
Jelent-e kockázatot a mobilfizetés?
Privátbankár