.jpg)
Amennyiben az árak - mondjuk - a következőképpen alakulnak az elkövetkező hónapok végén: 500, 580, 610, 570, 550, 570, 520, 550, 590, 600, 495, akkor akár 200-300 pontnyi nyereséget is el lehet érni a fenti stratégiával, anélkül hogy a piac bárhová is mozdulna.
Persze korántsem ilyen egyszerű ez a stratégia. Régi szabály ugyanis, hogy mire a befektetők nagy többsége "rájön" arra, hogy sávban mozog a piac, addigra a sávmozgásnak már vége is, és a piac kitör valamelyik irányba. Éppen ebben rejlik a sávkereskedés veszélye.
Mire a játékosok rájönnek, hogy sávban mozog a piac, és felveszik a megfelelő pozíciókat, az adott tartományból kitör a piac, és mivel a spekulánsok nehezen hiszik el, hogy vége a sávnak, sokáig tartják még vesztő pozícióikat. A sávkereskedés általában akkor hasznos, ha mindenki azt gondolja, hogy valamilyen irányba nagyobb mozgás lesz. Ilyenkor ugyanis a tapasztalatok szerint szinte biztos, hogy a piac egy viszonylag szűk sávban fog mozogni.
Befektetési stratégiákat bemutató cikksorozatunk második részében egy első ránézésre jónak tűnő, ám sok szempontból igen veszélyes módszert mutattunk be: a kezdő befektetők kedvence az átlagolás, angol nevén averaging out - olvassa el!
Az első részben benéztünk az alapkezelők fejébe: a benchmarkinggal foglalkoztunk. A cikket itt olvashatja!
A következő részben pedig a sávkereskedésnek éppen az ellentétéről tudhat meg részleteket: ebben a stratégiában azt a pontot kell megtalálni, amikor a piac elhagyja a megszokott sávot valamelyik irányban. Kitörés-kereskedés - hamarosan a Privátbankáron!
Brutális hozamok a befektetők versenyén
Keresni akar a tőzsdén? Csinálja úgy, mint a nyulak!