A héten a DJIA indexe 4,2 százalékkal, a Nasdaq mutatója 5,9 százalékkal esett az ázsiai piacokon elindult hanyatlás következtében. Egyelőre megjósolhatatlan, hogy ez a tényező a jövő héten héttérbe szorul-e, vagy sem, de nagy valószínűséggel a hét első napjaiban folytatódik a korrekció a tavaly nyár óta tartó részvénydrágulás után.
A jövő héten az ázsiai piacok hangulata mellett az egyik legfontosabb árfolyam alakító tényező a februári amerikai foglalkoztatási adat lesz. A Reuters által megkérdezett szakértők véleményének átlaga szerint februárban a mezőgazdasági ágazaton kívül foglalkoztatottak száma 100 ezerrel bővült, míg a munkanélküliségi ráta 4,6 százalékon stagnált. A februári adatokat pénteken közlik.
Hétfőn lát napvilágot a menedzserek szövetségének (ISM) februári amerikai szolgáltatásokkal kapcsolatos beszerzőmenedzser-mutatója, ami az elemzők véleményének az átlaga szerint 57,2 pontra hanyatlott a januári 59,0 pontról. Pénteken teszik közzé a januári amerikai külkereskedelmi deficitre vonatkozó számot, ami a várakozások szerint 59,7 milliárd dollárra mérséklődött a decemberi 61,2 milliárd dollárról.
A héten befolyásolhatja a részvényárakat a kínai parlament hétfőn nyíló ülésszaka is, ahol több más téma mellett szó lesz a tulajdonjog kérdéséről is.
Az olajrészvényekkel kapcsolatos hír, hogy az OPEC március 15-i ülésén várhatóan a termelés szinten tartásáról dönt, miután azzal számol, hogy a kőolaj ára a továbbiakban is hordónként 50 és 60 dollár között marad - jelentette ki az algériai olajügyi miniszter, Sakib Helil.
A kínai egyenlőség az adózásra is igaz lesz?
Korrekció, vagy katasztrófa? Beszálljunk?
86 százalékos hozam, egy hét alatt?! Megcsinálták