Kiadványt készített az APEH: Top 100
Az összeállítás összesen 240 cég adatait tartalmazza, ugyanis a 100 legnagyobb magyarországi vállalkozás legfontosabb gazdasági mutatói mellett ismerteti a régiós TOP 20-at is, továbbá a mérlegfőösszeg alapján rangsorba állítja a pénzügyi szektor 50 legjelentősebb szereplőjét a 2006. évi adatok alapján.
Parragh László, az MKIK elnöke hétfőn, az adóhatósággal közösen, a legnagyobb adózók számára szervezett találkozón elmondta: régiós szinten három csoport különböztethető meg. Az egyikbe azok sorolhatók, amelyek valamennyi gazdasági mutatót tekintve az országos átlag felett teljesítenek (közép-magyarországi régió); a másikba, amelyek bizonyos mutatók - például export, hozzáadott érték - tekintetében jobb teljesítményt nyújtanak az átlagnál (nyugat-magyarországi, észak-magyarországi régió), a harmadikba pedig azok, amelyek egyetlen területen sem tudnak az átlagosnál magasabb teljesítményt felmutatni (például dél-magyarországi régió).
A TOP 100 jelentőségét mutatja, hogy ezek a cégek adják az összes foglalkoztatás egynegyedét (24,8 százalék) - mondta Parragh László. A száz legnagyobb vállalattól származik a járulékbevétel közel fele (44,9 százalék), ami jelzi, hogy e gazdálkodói kör a jövedelemfizetés terén sokkal "fehérebb" az átlagosnál. Igaz, a bérek is magasabbak ebben a körben, az évi 1,455 millió forintos országos átlaggal szemben a TOP 100 körében évi 2,017 millió forint az átlagos bér.
A TOP 100-as körbe tartozó adózók az exportnak közel kétharmadát, a hozzáadott értéknek pedig csaknem felét adják - hívta fel a figyelmet az MKIK elnöke. A foglalkoztatottak alacsony száma mellett így nem meglepő, hogy az egy alkalmazottra jutó hozzáadott érték az országos átlag másfélszerese.
1,9 milliárd euró lapul magyar ingatlanokban
A diagnózis: színtiszta pánik
A kkv-kat sokkolja a GDP, bénítja a közteher
Nokia-ügy: ellentámadásba lendültek a németek
Sajátjából ad részvényt a Mol a CEZ-nek (hanganyag)
MTI