Kifullad az euró, előz a dollár
Ezt a hirtelen fordulatot persze egyre többen próbálják kommentárokkal alátámasztani, az viszont biztos, hogy az elmúlt hónapok oldalazó mozgása már az euróerősödés kifulladását jelezték előre, illetve az eurózóna egyre csökkenő gazdasági növekedése (Olaszországban is már negatív a GDP) és a kamatemelések befejezése miatt már kevésbé attraktív deviza a közös európai fizetőeszköz. És ha mellé tesszük, hogy az USA-ban a következő időszakban már inkább a kamatemelés lehetősége van napirenden, így a két deviza közötti kamatkülönbözet mérséklődése is egyre inkább a dollár malmára hajthatja a vizet.
A lecsengőben lévő tengerentúli gyorsjelentési szezon eddigi adatai szerint, az S&P 500 cégek 22.1%-kal alacsonyabb második negyedéves eredménnyel zárhatják a periódust, mint egy évvel korábban, és a leggyatrább teljesítményt nem meglepő módon a pénzügyi szektor szolgáltathatja 94%-os visszaeséssel.
A szektorhoz kapcsolódó hír, hogy hétvégén Paulson amerikai pénzügyminiszter azt nyilatkozta, hogy az amerikai kormány nem tervezi, hogy további összegekkel támogassa a két amerikai jelzálogóriást, a Fannie Maet és a Freddie Macet. Továbbá az is elhangzott, hogy a jelenlegi helyzetben az USA gazdaságnak egy újabb élénkítő csomagra lenne szüksége, mivel a májusban kiutalt csekkek valószínűleg csak átmeneti fellendülést hoztak.
Cashline
Dollár: fel. Olaj: le
Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron