Az alelnök elmondta: az utóbbi tíz évben a magyarországi pénzforgalomban folyamatosan teret nyertek az intelligens kártyák, amelyek lényegében "mini számítógéppel" ellátott chipkártyák.
Az évforduló alkalmából tartott jegybanki kiállítás sajtótájékoztatóján elhangzott: a bankok közül a chip alapú kártyák kibocsátásában a K and H Bank játszott úttörő szerepet, amely már 2002-ben megkezdte összes kártyájának átállítását a chipes változatra. A bank az elfogadó hálózatában is bővítette a chipkártyák használatának lehetőségét, az átalakítás napjainkban is folytatódik.
Az intelligens kártya egy olyan plasztiklap, amely mini számítógépes adathordozóként működik, programozható és egyszerre több funkciót is képes ellátni. A chipkártya abban különbözik egy hagyományos mágnescsíkos kártyától, hogy míg azok a gyártást követően már nem változtathatóak, addig a chipkártyák a beépített mikroprocesszor segítségével programozhatóak, sőt a kibocsátás után olyan adattartományokkal rendelkeznek, amelyekre újabb információkat lehet elhelyezni. |
Az OTP Bank 2004-ben kezdett átállni a chipes alapú kártyákra, a régi mágnescsíkos kártyákat napjainkban is folyamatosan cseréli, és a kereskedelmi elfogadó helyeken is felkészültek a chippel rendelkező kártyák elfogadására. A CIB Bank és a Magyar Orvosi Kamara néhány éve közös védjeggyel jelentetett meg olyan kártyákat, amelyek képesek azonosítani az orvosokat.
Új és kiterjedt használatot biztosíthat az úgynevezett hűségkártyák vagy loyalty kártyák forgalmazása. Gyakorlatilag az összes nagykereskedelmi hálózat, illetve olajkút-hálózat bocsátott már ki Magyarországon ilyen kártyákat. A chipes kártyák nagy jövő előtt állnak, kormányzati szintű használatuk az elektronikus ügyintézésben, adóbevallásban már a közeljövőben a mindennapok gyakorlatává válhat - hangzott el a kiállítás tájékoztatóján.
Az átvertek harmada palimadár-listára kerül
Fazonigazítás a bankoknál: megbukott az elmélet
Nem lesz zsilip és motozás a bankokban
Chip, PIN-kód - mégsincs biztonságban a bankkártya