Autós asszisztencia külföldön

A szolgáltatás további fontos előnye, hogy idegen környezetben is magyar nyelven érhető el, jelentősen leszűkítve a félreértések vagy az esetleges visszaélések lehetőségét. Ma már több biztosító is kínál (általában 10 évnél fiatalabb autókra) autóasszisztencia biztosítást, amelynek díja a szolgáltatástartalomtól függően változik.
Papírok rendben?
Bár az Unió tagországaiban a kötelező biztosítás meglétét a rendszám igazolja, a szintén erre a célra szolgáló úgynevezett zöldkártyát mégis számos országban kérhetik a hatóságok. Mivel a zöldkártya ingyenesen, minimális utánajárással beszerezhető – egyes biztosítók automatikusan, negyedévenként meg is küldik –, érdemes ezzel felszerelkezve útra kelnünk. Már csak azért is, mivel ez a nemzetközi igazolás a kárrendezést is könnyebbé teheti egy külföldön okozott baleset esetén. Természetesen a kellemetlenségek elkerülése érdekében tanácsos azt is ellenőrizni, nem a külföldi utunk alatt jár-e le az autónk forgalmi engedélye, környezetvédelmi kártyája vagy esetleg a jogosítványunk.
Fontos tudni, hogy cégautót csak az a személy vezetheti külföldön, aki fel tudja mutatni a tulajdonos erre vonatkozó írásbeli hozzájárulását. Célszerű ezt a hozzájárulást nem csak magyarul, hanem más nyelven – legalább angolul - is megfogalmazni
Emellett az Interneten könnyen utánajárhatunk annak is, hogy a célország közlekedési szabályai miben térnek el az itthoniaktól (sebességhatárok, véralkoholszint, telefonos kihangosító használata, stb.).
Műszaki felkészítés
Az indulás előtt ne feledkezzünk meg az autó műszaki állapotának ellenőrzéséről sem. A műszaki meghibásodás esélyének csökkentése érdekében érdemes szakemberrel átvizsgáltatni a járművet. A folyadékszintek, illetve az abroncsok nyomását mi magunk is elvégezhetjük: ügyeljünk rá, hogy a nagyobb terheléshez magasabb nyomásértéket állítsunk be, és ennek során a pótkerékről sem feledkezzünk meg. Arra az esetre, ha mégis leállni kényszerülünk, ne feledjünk elegendő láthatósági mellényt is elhelyezni az autóban.
Utasbiztosítás
„Korábban az utasbiztosítások jelentős részét a szervezett útra készülők számára kötötték meg az utazási irodák. Ma már az egyénileg utazók is egyre többen ismerik fel: különösen az ő esetükben fontos, hogy baj esetén a felmerülő, akár milliós egészségügyi számláikat egy biztosító – a környező országokban már akár 250 forintos díj ellenében is – fedezze. Ha pedig az autóval sem szeretnének kiszolgáltatott helyzetbe kerülni, nem fogják elmulasztani az utasbiztosítást átlagosan csak 15 százalékkal megdrágító kiegészítő autós asszisztencia szolgáltatás igénybe vételét sem" - mondta el az AEGONdirekt.hu szakembere.
Kell-e utasbiztosítás az EU-ba az uniós tagoknak?
Trükköző pénzváltók: ne kerüljön bajba!
Az euró-forint árfolyamba kapaszkodnak a kempingek
Egyre többen kötnek utasbiztosítást
Könnyedén bebiztosítható a napfényes nyaralás
Már a nyaralást is megvehetjük a Tescóban
Privátbankár