.jpg)
A szerződésben meg kell állapodni a fizetési feltételekben, a havi bérleti díj, a kaució összegében, illetve hogy milyen egyéb költségeket kell fizetnie a bérlőnek (például közüzemi díj, közös költség, biztosítás).
Ha hosszabb távra tervezünk, érdemes megállapodni arról is, hogy a bérleti díjat a bérbeadó mikor jogosult emelni, és akár ennek mértékét is lehet rögzíteni a KSH által megadott infláció százalékának megfelelő mértékben - hívja fel a figyelmet a közlemény.
A szerződés aláírása előtt érdemes elkérni a bérbeadótól az ingatlan 30 napnál nem régebbi hiteles tulajdoni lap másolatát, így tudunk megbizonyosodni arról, hogy az ingatlan bérbeadására jogosult személlyel kötjük-e meg a szerződést.
A közlemény hangsúlyozza, hogy amennyiben a lakásnak van haszonélvezője, akkor nem a tulajdonos, hanem a haszonélvező jogosult a lakás hasznosítására, tehát ő adhatja bérbe. Önkormányzati bérlakás további albérletbe adását az önkormányzat megtilthatja, vagy saját hozzájárulásához kötheti. Ilyen esetben a lakásbérleti szerződés csak az önkormányzat hozzájárulásával jöhet létre.
A bérlőnek a lakást ugyanolyan állapotban kell visszaadnia, ahogyan átvette, ezen kívül köteles tűrni, hogy a bérbeadó a lakás használatát ellenőrizhesse, azonban ez a bérlő szükségtelen zavarása nélkül valósulhat csak meg.
Nem kell berezelniük a devizahiteleseknek
Alig érzékenyek a piac hullámzásaira a lakástakarékpénztárak (hanganyag)
Forró és hűvös: ingatlanárak térképen
Csak az számít, hogy elvigyük az autót
A fővárosi új lakások 20 százaléka nem talál gazdára (hanganyag)
MTI