.jpg)
A jelenlegi második szakasz külön is ösztönzi a csak nyolc általános iskolai végzettséggel, vagy azzal sem rendelkezőket a szakmai vagy felzárkóztató képzésekben való részvételre. Az ilyen képzettségi szintnél a jelentkezők minden 150 órányi tanfolyami idő után a minimálbér nagyságú ösztöndíjban részesülhetnek. Azok, akik az alapfokú iskolánál magasabb végzettséggel rendelkeznek, csak a tanfolyamok végén, sikeres vizsga esetén jogosultak erre az ösztöndíjra.
A képzésekre a tanfolyamokat szervező képző intézményeknél lehet jelentkezni, a jelentkezéseket ezek az intézmények továbbítják a Foglalkoztatási és Szociális Hivatalhoz. A program tanfolyamai állítólag azért is sikeresebbek a többi képzésnél, mert egyrészt a jelentkezés nem követel bonyolult adminisztrációt, másrészt a szervezők az átlagosnál jobban igazodnak a résztvevők időbeosztási és egyéb egyéni igényeihez. |
A második szakaszban az elsőhöz hasonlóan olyan szakképzéseket támogatnak, amelyekre az adott régióban a legnagyobb a munkáltatói igény. Az egyes területeken eltérő a munkaerőpiac szakmai igénye, a képzéseknek ehhez kell igazodniuk.
Gondot jelent, hogy a tanulni vágyók nem mindig veszik figyelembe az adott térség munkaerőigényét, és néhány szakmára koncentrálódik a jelentkezők nagy része. Ezért például átmenetileg már most leállították néhány szakmában a további jelentkezéseket, mert betelt az előirányzott keret. Az eddigi jelentkezések elbírálása után derül ki, hogy marad-e még szabad keret ezekre a szakmákra. Az építőipari szakmákra annak ellenére, hogy nagy a munkáltatói kereslet, kevés a jelentkező.
Léphet, aki akar
Megint több ezren léphetnek előre
MTI