Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!
Oroszországban Moszkvában a legnagyobb és Ingusföldön a legkisebb az egy főre jutó átlagos jövedelem.
Oroszországban Moszkvában a legnagyobb és Ingusföldön a legkisebb az egy főre jutó átlagos jövedelem, a különbség 8,4-szeres, ennek ellenére elmondható, hogy az életszínvonal növekedésének az üteme itt is lassan megközelíti a fővárosi tempót - jelentette a Rosszijszkaja Gazeta című kormánylap.
Az újság publikálta a számokat is, amelyekből e következtetésre jutott, s amelyekből megállapítható, hogy változatlanul komoly eltérések vannak az egyes területek, országrészek fejlődésében. Az adatok azt mutatják, hogy 2007-ben a Csukcs Autonóm Körzet kivételével mindenütt folyamatosan nőtt a lakosság reáljövedelme. A legnagyobb - több mint 20 százalékos - jövedelem-növekedést Ingusföldön és Észak-Oszétiában, valamint a belgorodi és a moszkvai területen mutatták ki. Ingusföld számára ez azonban nem volt elég ahhoz, hogy feljebb kerüljön a jóléti listán - írta a lap, s ezt a csekély foglalkoztatottsággal hozta összefüggésbe.
A munkaközvetítőnél nyilvántartott munkanélküliek száma tavaly országosan 11 százalékkal csökkent, de ezen belül az ország 9 térségében nőtt: a munkanélküliség a legmagasabb Csecsenföldön, Észak-Oszétiában és Ingusföldön - az utóbbiban 43 százalékos -, a legkisebb a többek között a krasznodari, nyizsnyij-novgorodi, leningrádi, lipecki, moszkvai, és orenburgi területen, valamint Moszkvában és Szentpéterváron.
Az átlagos fizetés egyébként tavaly a Jamal-Nyenyec autonóm körzetben volt a legmagasabb, ahol 37 366 rubelt, vagyis ezer eurónál valamivel többet tett ki, míg a legalacsonyabb - 5663 rubel, nem egész 40 ezer forint - Dagesztánban volt.
A demográfiai helyzetet tekintve a népesség ugyan még mindig csökken, de tavaly számos kedvező tendencia jelentkezett, így többek között nőtt a születési és csökkent a halálozási arány. Emellett jelentősen - az előző évi 132 ezer után tavaly 240 ezerre - nőtt a bevándorlók száma.
Érdekesség, hogy a minimális élelmiszerkosár Csukcsföldön volt a legdrágább, 4900 rubel, és ezzel 276 százalékkal haladta meg az ár az országos átlagot, a legolcsóbb pedig Tatárföldön volt, ahol ugyanaz 1500 rubelbe került, vagyis az országos átlag 85 százalékát tette ki, miközben az átlagos reálbér az előző évihez képest Csukcsföldön 9,2, Tatárföldön 20,5, országos átlagban 16,2 százalékkal nőtt. Moszkvában egyébként a kosár ára 13 százalékkal volt magasabb az országos átlagnál.
Az ipari termelés a legnagyobb mértékben - 10-13 százalékkal - az ország déli és nyugati területein bővült, míg a Távol-Keleten és Szibériában a növekedés 6-7 százalék volt.
A lakásépítés az előző évihez képest a kalugai és az irkutszki területen nőtt a legnagyobb mértékben, 72,7, illetve 74 százalékkal: az országos növekedési átlag 19,4 százalék volt, és ebben olyan területek is szerepelnek, ahol az előző évihez képest kevesebb lakás épült. A felépült lakás-négyzetméterekben Moszkva vezetett.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár