1p
A kiskereskedelmi forgalom változatlan áron számolva 2008 júliusában 1,8 százalékkal csökkent 2007 júliusához képest - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
A kiskereskedelmi forgalom változatlan áron számolva 2008 júliusában 1,8 százalékkal csökkent 2007 júliusához képest, míg az első hét hónapban 2,2 százalékkal volt alacsonyabb, mint az előző év hasonló időszakában a naptárhatásoktól megtisztított adatok alapján - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.

Júniushoz képest júliusban az eladások 0,1 százalékkal mérséklődtek a szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint. A júliusi kiskereskedelmi forgalom folyó áron elérte az 556,7 milliárd forintot, az év első hét hónapjában pedig 3446,7 milliárd forint volt.

A kiskereskedelmi forgalom összehasonlító áron -  a naptárhatástól megtisztított adatok alapján -  2008. júniusban 1,9 százalékkal, az első hat hónapban pedig 2,2 százalékkal maradt el az egy évvel korábbi szinttől. Tavaly júliusban a forgalom változatlan áron számítva 4 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól a naptárhatástól megtisztított adatok alapján.

Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelem júliusban az egy évvel korábbihoz képest 1,4 százalékkal mérséklődött, míg az év első hét hónapjában 1,5 százalékkal volt alacsonyabb az előző év hasonló időszakához viszonyítva. A KSH megjegyzi, hogy a forgalom 92 százalékát adó hiper- és szupermarketek, valamint vegyeskereskedések forgalma júliusban éves összehasonlításban 1,6 százalékkal csökkent, míg a szaküzleteké 0,9 százalékkal emelkedett.

A nem élelmiszertermékek kiskereskedelme júliusban 2,0 százalékkal, az első hét hónapban pedig 2,6 százalékkal esett vissza.

Júliusban az előző hónaphoz képest az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelem és a nem élelmiszertermékek kiskereskedelmi forgalma lénygében változatlan maradt, mindössze 0,1 százalékkal mérséklődött a szezonálisan és naptárhatásokkal kiigazított index szerint.

Júliusban a nem élelmiszerkereskedelemben csak a bútor-, háztartási cikkek és építőanyag kereskedelme csökkent, mégpedig 6,0 százalékkal, és a legnagyobb arányban, 4,1 százalékkal a textil-, ruházati és cipőkereskedelem emelkedett az egy évvel korábbihoz képest. A többi üzlet forgalma éves összehasonlításban júliusban 0,2 és 2,0 százalék közötti mértékben nőtt.

Az Eurostat gyorsjelentése szerint az Európai Unió 27 államában a kiskereskedelmi forgalom összehasonlító áron átlagosan 1,1 százalékkal csökkent a magyarországi  1,8 százalékos visszaeséshez képest, míg az eurózóna országban 2,8 százalékkal  volt alacsonyabb júliusban az egy évvel korábbinál.

A KSH közli az európai statisztikai rendszerben a kiskereskedelembe nem számító gépjármű- és járműalkatrész kiskereskedelmet, ami Magyarországon júliusban 3,9 százalékkal, január-júliusban pedig 0,9 százalékkal csökkent. Ezen belül a gépjármű- és járműalkatrész forgalom jelentősen, 8,2 százalékkal esett vissza júliusban és az év első hét hónapjában  2,0 százalékkal volt alacsonyabb a bázisnál. Az üzemanyag kiskereskedelem júliusban immár második egymást követő hónapban emelkedett, júliusban 0,4 százalékkal, az év első hét hónapjában pedig 0,2 százalékkal nőtt.

A KSH most tette közzé az első negyedévi kiskereskedelmi forgalom régiók szerinti volumenindexeit a jármű- és üzemanyag-kereskedelem nélküli adatok alapján. Eszerint az országosan átlagos 1,2 százalékos forgalomcsökkenéshez képest a Közép-Dunántúlon összehasonlító áron változatlan  maradt a kiskereskedelmi forgalom. A legnagyobb arányban a  dél-alföldi (2,6 százalék) és az észak-alföldi (2,2 százalék) régióban esett vissza a kiskereskedelmi forgalom az év első három hónapjában, a többi régióban pedig 0,6 és 1,3 százalék között volt a csökkenés mértéke.

Csőd szélén a pékségek: emelniük kell  
Húsra vágynak leginkább a magyarok
Új plázák a láthatáron

MTI

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG