Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!
Az idei évhez hasonlóan, jövőre is többnyire infláció felett drágulhatnak a budapesti közszolgáltatások tarifái
Az idei évhez hasonlóan, jövőre is többnyire infláció felett drágulhatnak a fővárosi közszolgáltatások tarifái - tudta meg az MTI városházi forrásokból
Ikvai-Szabó Imre (SZDSZ) főpolgármester-helyettes elmondta, hogy kedden ismét egyeztettek a városvezetés szakmai kabinetjei a közszolgáltatókkal az általuk benyújtott javaslatokról. A Főpolgármesteri Kabinet várhatóan a jövő héten foglalkozik a javaslatokkal, a Fővárosi Közgyűlés pedig november végén dönt az új tarifákról.
Az egyeztetési folyamatra hivatkozva, a főpolgármester-helyettes nem kívánt érdemben nyilatkozni a cégek tervezeteiről. Annyit azonban megjegyzett, hogy több vállalattól alternatív díjemelési javaslat érkezett az üzleti előtervekkel együtt. Hozzátette, van olyan cég, amelynek a díjmechanizmusát jogszabály határozza meg. Másutt az ágazati infláció alapján készült emelési javaslat kerülhet a döntéshozók elé. Megemlítette azt is, hogy ha például 2008 januárjától megjelenik valamilyen európai uniós előírás, amelynek költségvonzata van, az beépül az adott díjba. Emiatt eltérhetnek adott esetben az egyes tarifák az ágazati inflációtól - fűzte hozzá.
A főpolgármester-helyettes nem kívánta kommentálni az InfoRádiónak azt a keddi értesülését, miszerint a BKV-tarifák emelésére, három alternatívában, 11-25 százalék közötti javaslat készült.
Az MTI értesülései szerint a szemétdíjra, az idei 8,4 százalék után, csaknem 14 százalékos díjemelési javaslatot nyújtott be a cég. A vízművek az idei 9,8 százaléknál kevesebb, 9 százalék körüli emelést terjesztettek be. A csatornázási művek pedig az idei 9,4 százaléknál többet, 9,8 százalékos emelést kezdeményezett. A csatornadíj emelése azonban ebben az esetben is csak 4 százalék körüli, az 5,8 százalékos többi részt vízterhelési díjként, egyfajta adóként továbbítja a cég az államnak.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár