CSR Hungary 2008- az év legnagyobb c(s)r fóruma
2008. október 30.
Európa Konferencia Központ
Az új mantra: felelős üzlet
A sokak által támadott vállalati felelősségvállalás - vagy nevezzük, ahogy tetszik: Corporate Responsibility, Corporate Social Responsibility - létjogosultságát erősítették meg a pénzügyi világban történtek. A CSR alapelvek kikerülése, vagy csak formai követése hosszabb távon a buborékok szétrobbanásához vezetnek. Soha ekkora szükség nem volt a vállalati felelősségvállalásra. Egyrészt a problémák felelős megoldása miatt, másrészt a csr stratégiákkal, a felelős üzleti gyakorlattal új játékszabályokat lehet alkotni, új modellek alapján, mely többek között felelős befektetéseket (például: energiaipar, élelmiszeripar) eredményez.
Michael Hopkins-tól, az MHC International Ltd. (egy Londonban és Genfben működő kutató és szolgáltató cég) elnökétől első kézből tudhatjuk meg a CSR Hungary 2008 konferencián, hogy mit tapasztalt az USA-ban, New Yorkban, Európában és a több évtizedes tapasztalattal rendelkező csr szakértő most hol és miben látja a lehetőséget a cégek csr politikájában. Milyen válaszok születhetnek a hogyan továbbra? Erről hallhatunk tőle.
Michael Hopkins a köz-és magánszféra makro és szociális fejlesztésével foglalkozik. A genfi CSR Tanácsadó Intézet igazgatója. Cége partnerei között megtalálható az ILO, a Világbank, az ENSZ, a Glaxo, a BT, a BAT, a BP, a Nestle, a Manpower, a MMO2, az ICI, az SGS, valamint az Addax Petroleum is.
Közös csr célok a mindenkori kormányzattal
Nem kerülhető ki csr témában az sem, hogy vannak, léteznek közös célok vállalatok, civil szféra, kormányzat számára is. Közös célok, közös felelősség és közös siker is - hangsúlyozta Pogány Éda, a Coca-Cola Magyarország vállalati kapcsolatokért felelős igazgatója.
A kormányzattal szakmai alapon való együttműködés nem újdonság, hisz rendszerint a nemzeti trendek által vezérelt prioritások mentén szerveződnek a közös projektek. Az ENSZ első három prioritása között szerepel pl. az édesvíz, friss víz megőrzése, mely egy környezetvédelmi kormányzat számára is elsődleges. Mi együttműködési megállapodást kötöttünk a Nemzetközi Dunavédelmi Bizottsággal. Ez éppen akkor köttetett amikor Magyarország volt a Bizottság soros elnöke. A nemzetközi vonal segített abban, hogy a Minisztériummal is el tudjunk indítani egy közös gondolkodást.
A nemzetközi megállapodás nem határozza meg, hogy lokálisan mit tegyünk a Dunáért, hisz nem biztos, hogy Szerbia, Románia, Magyarország esetében is ugyanazok a lokális problémák és megoldásuk léteznek. Mi értünk az üdítőitalok, ásványvizek palackozásához, disztribúciójához, értékesítéséhez, de nem értünk a Duna vízminőség szakmai részéhez, ezért kerestük meg a döntéshozókat, a szakértőket felajánlva együttműködésünket. Így két nagy projektünk van folyamatban: 2005-től a Nemzetközi Duna nap (június 29.) és a Duna Ismerettár oktatási program általános és középiskolásoknak.
Részletes információk, regisztráció a CSR Hungary 2008-ra: www.csrhungary.eu
A CSR Hungary 2008 Díjakat a CSR Hungary konferencia keretében adják át október 30-án Budapesten, az Európa Konferencia Központban.
(x)