1p
Az amerikai határidős mutatók kedden csökkenéssel reagáltak a Federal Reserve elnöke, Ben Bernanke szenátusi bizottsági meghallgatására.

A határidős indexek közül az S&P 500-asé 5,40 ponttal csökkent, 45 ponttal került alacsonyabbra a Dow Jones ipari átlag határidő jegyzése, 4,25 pontot vesztett a Nasdaq összetett mutatójáé.

Bernanke arról beszélt, hogy rendkívüli nyomás nehezedik a nemzetközi pénzügyi rendszerre, és sürgette, hogy gyorsan fogadják el a törvényt a pénzügyi rendszer támogatására szánt 700 milliárd dolláros csomagról, mert a késlekedésnek nagyon súlyos következményei lehetnek, nem csupán a pénzügyi ágazatra, hanem a gazdaság egészére.

A befektetők ugyanakkor tartanak attól, hogy politikai iszapbirkózás késleltetheti a tervezet elfogadását, amely a legköltségesebb beavatkozás lehet az 1930-as évek nagy válsága óta.

A befolyásos Oppenheimer & Co elemzője rontott az amerikai bankok kilátásain, mert vélekedése szerint még a kormányzati támogatással is kevés a remény arra, hogy rövid- vagy középtávon javíthatók azok meghatározó mutatói; a várakozások szerint több pénzintézet is osztalékcsökkentésre kényszerülhet.

Mind a kongresszusi képviselők, mind az elemzők azt fontolgatják, hogy mekkora lehet majd az intézkedések összköltsége, és mi lesz végső hatásuk a költségvetési hiányra, a dollár árfolyamának alakulására és az inflációra.

A jelek szerint a hétfői kereskedéshez hasonlóan kedden is a pénzügyi ágazat papírjai húzzák majd lefelé a Wall Streetet; visszafogott forgalomban, de már nyitás előtt csökkent a Bank of America, a JP Morgan Chase, a Wells Fargo és a Washington Mutual árfolyama is.

Javít az általános hangulaton az olaj áralakulása: az amerikai nyersolaj hordónként 2 dollárral lett olcsóbb.

Kedden több szenátusi bizottsági meghallgatásra kerül: Bernanke mellett Henry Paulson pénzügyminiszter, Christopher Cox, a Securities and Exchange Commission (Értékpapír Felügyelet) elnöke, valamint James Lockhart, a Federal Housing Finance Agency (Szövetségi Lakásfinanszírozási Ügynökség) igazgatója is elmondhatja majd véleményét a kialakult helyzetről.

Hogyan lehet túlélni egy válságot?
Nagy ára van a válság letörésének
Bush nem meri kimondani, hogy válság van
Üvegzsebet a bankoknak?
MNB: a kivárás most a legjobb taktika

MTI

 

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG