A városban vizsgálni fogják az üvegházhatású gázok kibocsátás-csökkentésének és a megújuló energiaforrások felhasználásának lehetőségeit. Felmérik azt is, hogy a lakosság mekkora érdeklődést mutat az éghajlatváltozás témája iránt - tette hozzá Bencsik János.
A programot helyben koordináló Takács-Sánta András tudományos munkatárs az MTI-kérdésére elmondta, a program legfontosabb célkitűzése, hogy városi méretekben mérni tudják az üvegházhatást okozó gázok kibocsátását.
Az éghajlatváltozási mintaprogram egy éve alatt Tatabányán Klíma-kört alakítanak, a városi honlapon rovatot indítanak az éghajlatváltozásról, és minisztériumhoz benyújtott pályázat sikere esetén olyan rendezvényeket szerveznek, melyek "érzékennyé teszik a lakosságot a globális felmelegedés problémáinak helyi megoldásaira" - fogalmazott Takács Sánta-András.
Bencsik János polgármester elmondta, a város a program sikeres megvalósítása érdekében szakmai kapcsolatot épített ki az Önkormányzatok a Fenntarthatóságért nemzetközi szervezetével, és felvette a kapcsolatot a dél-angliai Woking kisvárossal. Ez a település példaértékű eredményeket mutatott fel az önkormányzati klímaprogram megvalósításában, és dokumentumtárát Tatabánya rendelkezésére bocsátotta - jegyezte meg.
Globális felmelegedés: Afrikából érkezik a halál
Órákkal a klíma védelmében
Megszületett az európai energetikai egyezmény
Legalább 50 évre kell felkészülni