"Nagy pofont kapott a magyar piac"
Králik István, a KBC Securities üzletkötője elmondta, hogy a várakozásoknak megfelelő gyorsjelentés ellenére esett több mint 5 százalékot az olajipari részvény papírja. Elsősorban a külföldi befektetők szabadultak a papírtól, akiket leginkább az INA részvényeinek felvásárlására tett ajánlat, illetve a ma még nem ismert vételár mértéke bizonytalanít el. Sok részvénytulajdonos attól tart, hogy a Mol túlárazza az INA részvényeket - mondta, hozzátéve, hogy a bizonytalanság addig tart, amíg a Mol nyilvánosságra nem hozza az ajánlati árat.
Az olajipari cég mellett az OTP árfolyama csökkent leginkább. Bár a bank csütörtöki gyorsjelentése a várakozások szerint jó lesz, az üzletkötő szerint a papírt leginkább nemzetközi események mozgatják.
Éder Tamás, a Buda-Cash Brókerház üzletkötője szerint "nagy pofont" kapott a magyar piac. A régiós és a nyugat-európai indexek is estek, nem érkeztek kedvező hírek a tengerentúlról és a grúz-orosz háború is a pesszimista hangulatot erősíti. Az üzletkötő szerint a Molt elsősorban a külföldi befektetők adják és magyar befektetők veszik, amit az üzletkötő is az INA miatti bizonytalansággal indokolt. Az OTP kereskedésére a kivárás volt a jellemző, a csütörtöki gyorsjelentés előtt - tette hozzá.
A Mol 1000 forinttal, 5,60 százalékkal 16.850 forintra csökkent, 10,0 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 144 forinttal, 2,07 százalékkal 6.801 forintra esett, forgalmuk 7,0 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 10 forinttal, 1,25 százalékkal 790 forintra gyengült, forgalma 1,1 milliárd forint volt.
A Richter papírok árfolyama 510 forinttal, 1,61 százalékkal 32.200 forintra erősödött, a részvények forgalma 2,5 milliárd forintot ért el.
Szektortársa, az Egis 185,2 millió forintos forgalom mellett 690 forinttal, 4,76 százalékkal 13.800 forintra csökkentette értékét.
A BUMIX 2.258,62 ponton zárt szerdán, ez 49,81 pontos, 2,16 százalékos csökkenés a keddi záráshoz viszonyítva.
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!
MTI