A távfűtési rendszerek hazánkban kimagasló lehetőségeket rejtenek magukban, ám komoly gondot jelent, hogy itthon nem találunk valós ár/költség viszonyokat, hiszen az állam is beavatkozik
Nem szabad panelproblémaként kezelni a távfűtést, a távfűtési rendszerek hazánkban kimagasló lehetőségeket rejtenek magukban, ám komoly gondot jelent, hogy itthon nem találunk valós ár/költség viszonyokat, hiszen az állam beavatkozik ezek alakításába - vélik a Napi Gazdaság által idézett szakemberek.
László György, a Magyar Távhőszolgáltatók Szakmai Szövetségének alelnöke elismerte ugyan, hogy a jelenlegi távfűtési piac 70-80 százalékát a korszerűtlen, nagy fogyasztású és egyedi szabályozásra alkalmatlan panelházak teszik ki, ám ennek ellenére szeretné elérni, hogy a távhőszolgáltatásra Magyarországon energiapolitikai lehetőségként tekintsenek.
Bár a távfűtés összességében csak tíz százalékos piaci részesedéssel rendelkezik, különösen elterjedt Észak-, valamint Közép- és Kelet-Európában, ahol piaci részesedése már gyakran megközelíti az 50 százalékot.
Magyarországon 650 ezer távfűtéses lakás van, ezzel piaci részesedése 30-35 százalék, viszont az előállított hő nagyobb része a drága, és a világpiaci ármozgásoknak leginkább kitett gáztüzelésből származik, nem pedig megújuló energiaforrásokból.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár