.jpg)
"Fontos, hogy az alapbért ne a munkavállaló, hanem az adott munkakör értéke alapján határozzuk meg. A legjobb megoldás erre a munkakör-értékelési rendszer bevezetése, amely meghatározza, hogy a takarítótól az ügyvezetőig mekkora juttatás illetheti meg az alkalmazottat. Ha létrejön a munkakörök sorrendje, egy adott területen belül bérsávot lehet meghatározni, amelynél a legmagasabb érték az alsó határ többszöröse is lehet. Ezzel ugyanis a cég csökkenti a diszkriminációs eljárások kockázatát" – mondta Szilágyi G. Andrea, a PricewaterhouseCoopers szakértője. Szerinte a kiemelkedő munkát pénzbeli és egyéb bónuszokkal érdemes jutalmazni, az alapbért nem tanácsos az egyéni teljesítmény függvényében alakítani - olvasható a Magyar Hírlapban.
A munkakör-értékelési rendszer bevezetése a kis és közepes cégeknél nem jellemző, a módszer alkalmazása főképp a száz-százötven feletti létszámmal működő cégeknél kifizetődő. Széles bérsávokat azért érdemes megállapítani, mert a kompetenciák fejlődésével az alkalmazott bére is arányosan növelhető.
A hatóság az esélyegyenlőséget egyre komolyabban veszi. A pénzbírságok ötvenezertől hatmillió forintig terjednek, és nyilvánosságra hozzák a szabálysértők nevét is.
Fizessen mindenki ugyanannyit!
Jó kollégák vagyunk
Családi pótlék és nyugdíj: itt vannak a számok!
A bérminimum miatt várhatók a legnagyobb csörték
Magyar Hírlap