Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!
Veres János pénzügyminiszter hétfőn a parlamentben egy azonnali kérdésre válaszolva cáfolta, hogy a kormány a vizitdíj emelésére készülne
Veres János pénzügyminiszter hétfőn a parlamentben egy azonnali kérdésre válaszolva cáfolta, hogy a kormány a vizitdíj emelésére készülne.
A pénzügyminisztert Horváth Zsolt fideszes képviselő kérdezte arról, hogy igazak-e azok a sajtóhírek, amelyek szerint a kormány 500, majd 800 forintra emelné a vizitdíj mértékét. Veres János erre reagálva azt mondta: nem igaz, nem folyik ilyen jellegű munka kormányzati körökben, a kormányzat nem szándékozik ilyen előterjesztést készíteni. A fideszes politikus arról is kérdezte a pénzügyminisztert, hogy vajon nem azért akarják-e a vizitdíjat és a kórházi napidíjat a mindenkori költségvetés részévé tenni, hogy ne lehessen ebben a két ügyben népszavazást tartani. Veres János erre azt mondta: technikai, és nem tartalmi jellegű törvénymódosításról van szó, de szerinte sem most, sem ezután nem lenne alkotmányos a két kérdés.
Tállai András (Fidesz) azt kérdezte a pénzügyminisztertől, hogy a kormány bevezeti-e ingatlanadót, ha igen, akkor mi lesz ennek a társadalmi célja, és mire fordítják majd a befolyó összeget. Veres János válaszában arra hívta fel figyelmet, hogy jelenleg is ötféle ingatlanadó van Magyarországon: négy helyi, az építményadó, a telekadó, a kommunális adó és az üdülők után fizetendő idegenforgalmi adó, valamint a luxusadó. Jelezte: a konvergenciaprogram szerint 2008-tól általános értékalapú ingatlanadót vezetnek be, azonban a kormány még nem hozott döntést ebben az ügyben.
Molnár Béla (KDNP) arról kérdezte a pénzügyminisztert, hogy az APEH megvizsgálja-e a parkolási társaságok pénzügyi bizonylati fegyelmét, ugyanis egyesek szerint az autók szélvédőjére helyezett fizetési felszólítás nem felel meg számlaadási kötelezettségre vonatkozó szabályoknak, illetve ezek a cégek sokszor több évre visszamenőleg számláznak ki pótdíjakat. Veres János azt mondta: idén tervezi az adóhivatal ezen cégek vizsgálatát.
Karsai Péter (MDF) kevesellte az energiatakarékossági pályázatra fordítandó 2,6 milliárd forintos költségvetési támogatást, mert szerinte, ha csak ilyen kis lépésekben halad Magyarország akkor még inkább lemarad az uniótól. Kóka János gazdasági miniszter azt válaszolta: a tavalyi 1,2 milliárd forint helyett az idén 2,6 milliárd van erre a célra, amiből 16-18 ezer pályázatot tudnak vissza nem térítendő támogatásban részesíteni, de emellett lesz egy kedvezményes, 20 éves lejáratú hitel is.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár