A pénzügyminisztert Horváth Zsolt fideszes képviselő kérdezte arról, hogy igazak-e azok a sajtóhírek, amelyek szerint a kormány 500, majd 800 forintra emelné a vizitdíj mértékét. Veres János erre reagálva azt mondta: nem igaz, nem folyik ilyen jellegű munka kormányzati körökben, a kormányzat nem szándékozik ilyen előterjesztést készíteni. A fideszes politikus arról is kérdezte a pénzügyminisztert, hogy vajon nem azért akarják-e a vizitdíjat és a kórházi napidíjat a mindenkori költségvetés részévé tenni, hogy ne lehessen ebben a két ügyben népszavazást tartani. Veres János erre azt mondta: technikai, és nem tartalmi jellegű törvénymódosításról van szó, de szerinte sem most, sem ezután nem lenne alkotmányos a két kérdés.
További adózási tudnivalók |
Molnár Béla (KDNP) arról kérdezte a pénzügyminisztert, hogy az APEH megvizsgálja-e a parkolási társaságok pénzügyi bizonylati fegyelmét, ugyanis egyesek szerint az autók szélvédőjére helyezett fizetési felszólítás nem felel meg számlaadási kötelezettségre vonatkozó szabályoknak, illetve ezek a cégek sokszor több évre visszamenőleg számláznak ki pótdíjakat. Veres János azt mondta: idén tervezi az adóhivatal ezen cégek vizsgálatát.
Karsai Péter (MDF) kevesellte az energiatakarékossági pályázatra fordítandó 2,6 milliárd forintos költségvetési támogatást, mert szerinte, ha csak ilyen kis lépésekben halad Magyarország akkor még inkább lemarad az uniótól. Kóka János gazdasági miniszter azt válaszolta: a tavalyi 1,2 milliárd forint helyett az idén 2,6 milliárd van erre a célra, amiből 16-18 ezer pályázatot tudnak vissza nem térítendő támogatásban részesíteni, de emellett lesz egy kedvezményes, 20 éves lejáratú hitel is.
Ebédjegyek után egészségkártyák?
Jelentősen csökkent az osztalékadó (hanganyag)
Az iparűzési adó nem ellentétes az uniós joggal
600 cég dobja össze az adóbevételek jó részét - kiemelt APEH-ügyfelek (hanganyag)
A tulajdonosok fele nem fizet luxusadót (hanganyag)
MTI