OÉT: holtponton a tárgyalások
A szakszervezetek képviselői az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) pénteki plenáris ülésén nehezményezték, hogy a kormány kész helyzet elé állítja őket, ahelyett, hogy érdemben tárgyalna velük. A bérkérdésben érdemi előrelépés nem történt a felek között.
Pataky Péter, a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetségének (MSZOSZ) elnöke kijelentette: a bérmegállapodás előfeltétele a munkabékéről való egyezségnek. A szakszervezetek számára nem elfogadható, hogy a bérmegállapodás valamikor 2009 január 1-je után lépjen csak életbe, mint ahogy az sem, hogy a minimálbérekről ágazati szinten döntsenek. Hangsúlyozta: mindkét félnek el kell mozdulnia a merev álláspontról.
Minden, amit a válságról tudni lehet - Hitelválság 2008
A költségvetés kapcsán kijelentette: nem elég a büdzsé hiánycélját módosítani, az államháztartás struktúráját, így például a nyugdíjrendszert kell érdemben megreformálni.
A pénzügyi válság közepén alaposan meg kell gondolni, mit kezdjünk megtakarításainkkal. Ön mit tesz / tenne, ha lenne? Szavazzon!
A szakszervezeti oldal a már korábban bejelentett igényét a 80 ezer forintos minimálbérre nem módosította, ám Borsik János, az Autonóm Szakszervezetek Szövetségének elnöke hangsúlyozta: a 80 ezer forint egy tárgyalási alap, amely változhat.
Dávid Ferenc, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) főtitkára hangsúlyozta: az elsődleges szempont a munkahelyek megtartása. A minimálbér-emelés azonban a jelenlegi gazdasági helyzetben jelentősen veszélyeztetné ennek a célnak az elérését - vélekedett. Rámutatott: a minimálbér 80 ezer forintra emelése az 5 főnél többet foglalkoztató vállalatok egyharmadát érintené. Aláhúzta: a bérbefagyasztáshoz ragaszkodnak.
Gyurcsány befagyasztaná a miniszterek bérét
A válság a minimálbért is megtapossa
Jól meghúzták a számokat: 1,2% lesz a GDP
80 ezerre emelnék a minimálbért
MTI