Az IBM Magyarország és a GKIeNET pénteken közölt reprezentatív kutatásából kiderül az is, hogy a válaszadók legnagyobb része a lakóhelyéhez való érzelmi kötődéssel magyarázza az alacsony költözési hajlandóságot. Külföldi munkavégzésre 20 százalékuk vállalkozna, ugyanakkor közülük 40 százalék egyáltalán nem beszél idegen nyelvet.
A kutatás szerint a munkaerő rugalmatlansága nehézségeket okoz a nemzetgazdaságban, állások tízezrei betöltetlenek: a megfelelő szakképzetséggel rendelkezők megtalálhatók, csak éppen lakóhelyüket nem kívánják megváltoztatni. |
Az elemzés alapján az atipikus foglalkoztatási formák közül a távmunka sem terjedt még el. Az ötven főnél több alkalmazottat foglalkoztató vállalatok 7 százaléka ad lehetőséget távmunkára, igaz, van ahol a cég profilja nem teszi lehetővé a távolról történő munkavégzést. Az állandó munkahellyel rendelkezők 2 százaléka élhet ezzel a lehetőséggel.
A kutatás arra is kitér, hogy a dolgozók harmada munkahelyét gyalog, kerékpárral, vagy robogóval közelíti meg, s csaknem ugyanennyien vesznek igénybe tömegközlekedési eszközöket. A tömegközlekedéssel munkába járók aránya Budapesten az országos átlag kétszerese.
Megint megmondjuk, mennyi marad a borítékban!
KKV: mégsem volt olyan drasztikus a megszorítás?
A jövedelemhez képest így is jobban vásárolunk?
Módosul a Munka törvénykönyve