1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A Fidesz elnöke szerint oktatásellenes kormányzati politika zajlik Magyarországon. Orbán Viktor azt mondta, hogy a kormány kifejezetten ellenfelének tekinti az oktatási intézményeket.
A Fidesz elnöke szerint oktatásellenes kormányzati politika zajlik Magyarországon. Orbán Viktor erről az ellenzéki párt oktatási érdekegyeztető tanácsán beszélt.

Orbán Viktor azt mondta, hogy a kormány kifejezetten ellenfelének tekinti az oktatási intézményeket, az óvodák és iskolák nem a jövő esélyét jelentik, hanem a pénzügyi megtakarítások lehetséges helyszínei.
 
Az ellenzéki párt vezetője szerint ha egy oktatási intézményrendszer azzal küzd, hogy ezrével bocsátják el a pedagógusokat és iskolákat kell bezárni, akkor teljesen mindegy, a még működő intézményekben hány interaktív tábla van. Orbán Viktor a jövőre nézve célként jelölte meg a kisiskolák megmentését és újraépítését. Az az ideális helyzet, ha egyetlen olyan település sincs Magyarországon, ahol az általános iskola alsó tagozatát nem a saját lakóhelyükön végzik el a diákok - mondta Orbán Viktor.

Kiemelte: ha korábban körzetesítés nélkül meg lehetett oldani, hogy az alsó tagozatot minden gyerek a saját településén járhatta ki, akkor ez most is megvalósítható. Hozzátette: ezt az egyik legfontosabb politikai célnak tekinti, mert a magyar államnak nemcsak az iskolák fenntartása a dolga, hanem az is, hogy az oktatás révén való előrejutás feltételeit megteremtse.

"Ma az a helyzet, hogy azt a fajta társadalmi mobilitási csatornát, amit az iskola jelentett és a Kádár-rendszerben is működött, azt a mostani kormányzat lényegében megbénítja" - fogalmazott a Fidesz elnöke. Orbán Viktor szerint a rendszerváltás nem volt felesleges, de abban is biztos, hogy soha senki nem akart a demokratikus erők közül egy olyan rendszerváltást, amely bár demokratikus intézményeket teremt, a társadalmi felemelkedés lehetőségét az oktatáson keresztül szűkíti.

A Fidesz elnöke szerint, mivel a kormány által kitalált és megvalósított oktatáspolitika elrekeszti a társadalmi felemelkedés csatornáit, így a rendszerváltás legnagyobb kudarcaként is felfogható.

Orbán Viktor azt mondta, a romakérdés megoldása az oktatáspolitika, azon belül is a szakképzés-politika sikerétől függ. Megerősítette azt is, hogy a Fidesz eltökélt a tandíj megszüntetésében. Az exkormányfő fontosnak nevezte, hogy csak olyan döntéseket támogassanak a parlamentben, amely a következő kormány működésének erkölcsi alapjait nem aknázza alá.

A leghatározottabban vissza kell utasítani az olyan javaslatokat, mint a képviselői fizetések háromszorosára emelése. A hatalmat gyakorlók nem kérhetik az emberektől, hogy elviseljék a reálbérek csökkenését, miközben a saját fizetésüket többszörösére emelnék - fejtette ki a Fidesz elnöke.

Pokorni Zoltán korábbi oktatási miniszter, a Fidesz alelnöke arról beszélt, hogy az elkövetkező négy évben 160 milliárd forintot vonnak ki a közoktatás rendszeréből. Hozzátette: a szakképzésre nagyjából ugyanaz a durva centralizáció vár, mint ami a falusi, kistelepülési intézményeknél zajlik évek óta. A szakpolitikus szerint a jelenlegi Gyurcsány-kormány első évét mintegy tízezer elbocsátott pedagógus, félszáz bezárt iskola és óvoda jelzi. Kitért arra, hogy a most folyó tanévben eddig 25-30 milliárd forintot vontak ki a közoktatásból, az elkövetkező négy évben pedig összesen még 160 milliárdot terveznek kivonni.

Pokorni Zoltán beszélt arról, hogy az általános iskolai normatíva 20-25 százalékkal csökken, és a tandíjnak csupán a híre 30 százalékkal csökkentette a felsőoktatásba jelentkezők számát. Hozzátette: a szakképzésre nagyjából ugyanaz a durva centralizáció vár, mint ami a falusi, kistelepülési intézményeknél zajlik évek óta.

Úton a nyugdíjak, és holnaptól Gyurcsány is
"Súlyos az SZDSZ nyilatkozata"
Családokra és vállalkozásokra fókuszálna a Fidesz
Hallgatótoborzó vásár: bemutatkoznak az egyetemek

MTI

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG