.jpg)
Közvetlenül a népszavazás után a Fidesz-elnök azonban tőle szokatlanul óvatos hozzáállást tanúsít. Jóllehet azon nyomban bejelentette a következő, ezúttal az egészségügy - jóval nagyobb horderejű - részleges privatizációja ellen kezdeményezett referendumot, tartózkodott attól, hogy a kormány lemondását követelje. Valószínűleg az ünnepi nagygyűlésen elhangzó beszédében is emellett a vonal mellett marad - vélekedett a lap.
Magyarázata szerint néhány tanácsadója alighanem megértette Orbánnal, hogy az idő jelenleg neki dolgozik. A népszavazás eredménye mélyen megrázta a kormányzó szocialistákat, és újólag megterhelte a liberális koalíciós partnerhez fűződő viszonyukat.
Gyurcsányra, akinek a népszerűsége már a referendum előtt is mélyponton volt, szemlátomást egyre nagyobb nyomás nehezedik. Az ország túlérett gyümölcsként hullhat a Fidesz ölébe.
A Der Standard felhívta azonban a figyelmet arra is, hogy menetrend szerint a következő parlamenti választás csak két év múlva lesz. Orbán követőinek radikális szárnya, látva az érzékeny sebet kapott kormány helyzetét, elveszítheti a türelmét.
Ám ha a politikai harc ismét áthelyeződik az utcára, a középvonalat preferáló választók közül sokan megint elfordulhatnak Orbántól, mint ahogy korábban is megtették.
"Orbán orosz rulettet játszik"
Orbán a kukába dobná a tb-törvényt
Gyurcsány megmondta, milyen országot szeretne
Dupla pénzt kérnek a háziorvosok!
A Fidesz hét pontja a felsőoktatásért
MTI