A globális felmelegedés következtében fellépő szélsőséges időjárási jelenségek az elmúlt évek számos döbbenetes eseményéért felelősek. Az ominózus, több emberéletet követelő, néhány évvel ezelőtti, augusztus 20-ai budapesti "fekete" ünnep, az árvizek sorozata, a tavaly hatalmasra duzzadt Szinva-patak edelényi gátszakadása, a júliusi, fákat kidöntő bács-kiskun megyei pusztító, orkánerejű vihar, az augusztus 19-ei fonyódi 119 km/órás szél: mind-mind azt mutatja, számolnunk kell a megváltozott körülményekkel.
De felkészülnek-e kellőképp Magyarországon az extrém időjárásra a házak építése, felújítása során? A tapasztalat azt mutatja, hogy nem. Mire figyeljünk a tető kiválasztásánál, hogy az utcában legalább a mi házunk tetője legyen az egyik (vagy az egyetlen), amelyik átvészeli a hatalmas jégverést és az akár 120-140 km/órát meghaladó szélvihart? A Gerard szakértője válaszol kérdésünkre.
Elsősorban a cserepek rögzítési módjára. Fotók tanúsága szerint az új-zélandi fejlesztésű Gerard tetőcserepek olyan trópusi 150-180 km/órás orkánokat is átvészeltek, amikor minden más tetőcserép lerepült a házakról. Ennek egyik oka, a különleges, a megszokott technológiától eltérő rögzítési mód: a cserepeket vízszintesen, a cserepek orra felől, 8 ponton rögzítik a tetőlécbe, valamint egymáshoz is, így gyakorlatilag megmozdíthatatlanná válik az összes tetőcserép.
A cserép anyagára. A Magyarországon elterjedt hagyományos kerámia vagy beton cserepekkel összehasonlítva az alucink ötvözettel bevont acéllemez alapanyagú, kőzúzalékkal bevont Gerard cserép sokkal szilárdabb: sikeresen állja az óriási havazást, a tojásnagyságú jégverést, és az ijesztő méretű szélviharokat is.
A megtakarítási lehetőségekre: gazdaságosabb tartószerkezetre és kisebb szállítási költségekre. A válság miatt keresnünk kell a megtakarítási lehetőségeket. A Gerard cserepek súlya mintegy hetedrésze a hagyományos cserepek súlyának. Így jóval olcsóbb tetőszerkezetre, kevesebb faanyagra van szükség, vagyis a szállítási költségek is kímélik pénztárcánkat, nem is szólva arról, hogy ezáltal a környezetvédelmi szempontok is teljesülnek.
A vízzáró képességre és a tökéletes vízelvezetésre. Nem ritka, hogy az extrém erős szél vízszintesen fújja az esőt, amely behatolhat a hagyományos cserepek közé. A Gerard esetében ez gyakorlatilag kizárt, a cserepek egyedülálló, szoros egymásba illeszkedése és sajátos kettős zárása miatt.
A zajtalanságra és a hócsuszamlás megelőzésére. Az Új-Zélandról származó kőzúzalék bevonat jelentősen csökkenti az eső kopogásának zaját. Az érdes felület hatékonyan tartja meg a ráeső havat, és hófogók nélkül is csúszásmentes hóolvadást tesz lehetővé a tetőn.
A hosszú élettartamra. A tető szóljon egy életre, de inkább több generációnak. A Gerard könnyedén ad 50 évre garanciát a fenti tulajdonságok tükrében.
És végül, de nem utolsósorban az eleganciára és esztétikai szempontokra. Nem hátrány, ha a szomszédok csodálkozva állnak meg, mi ez a különleges és szép tetőcserép. A Gerardot több család séta közben szemelte ki, mivel szokatlan szépsége kiemeli az utcaképből ezt az "egzotikus" cserepet.
Ha szereti a különlegességeket, továbbá egy presztízsértékű, életre szóló tetőt szeretne vonni családja feje fölé, szavatolva ezzel a ház biztonságát, most akciós áron rendelheti meg a Gerard tetőcserepeket a márkakereskedőknél, október 31-ig.
Felette minden elképzelhetőnek – Gerard tető egy életre!
(x)