Ma fut neki másodszor a médiahatóság, hogy kiírja a pályázatot a két országos kereskedelmi rádiós frekvenciára, múlt heti ülésén ugyanis szétszavazott a kérdésben az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT).
Az MTI akkori információja szerint az MSZP által delegált Gyuricza Péter és Ladvánszky György, illetve az SZDSZ-jelöléssel mandátumot nyert Tímár János tartózkodott, míg Szalai Annamária (Fidesz) és Tirts Tamás (KDNP) nem vett részt a döntéshozatalban.
Az idő pénz A legnagyobb vihar természetesen a tervezett műsorszolgáltatási díj körül alakult ki, amellyel kapcsolatosan négy potenciális pályázó - a frekvenciákat jelenleg használó Sláger és Danubius mellett a Juventus és a Radiocafét birtokló Est Média Group (EMG) - is kifejtette a véleményét. A Sláger és Danubius jelenleg 200-200 millió forintnyi koncessziós díjat fizet évente, ehhez képest a pályázat egyenként legalább 350, legfeljebb 700 millió forintot kérne el a frekvenciákért az első évben, a másodiktól pedig 200 millió plusz a nettó árbevétel legalább 10, legfeljebb 15 százaléka lenne a műsorszolgáltatási-díj. Utóbbi a Sláger tavalyi 4 milliárd, illetve a Danubius 2 milliárd körüli bevételét figyelembe véve 600-800, illetve 400-500 millió forintos díjat jelentene. (Heti Válasz) |
Ez viszont - korábbi nyilatkozatok szerint - alapvetően veszélyeztetné a tervezett határidőt: azt, hogy a Sláger Rádió és a Danubius Rádió által használt hullámsávok koncessziójának novemberi lejártáig eldőljön, melyik társaság használhatja e frekvenciákat a következő hét esztendőben, de legfeljebb a most használt analóg technológia leállásáig.
Majtényi László, az ORTT elnöke három hete beszélt arról az MTI-nek, hogy szorosak a pályázat határidői, a menetrendben időtartalék igazából nincs, noha "lehetnek egyhetes csúszások, de annál több nem".
Az ORTT a december 31-én lejárt frekvenciastop miatt nem tudta tavaly kiírni a pályázatot a Sláger Rádió és a Danubius Rádió által 1997 óta használt két frekvenciatartományra, majd a testületen belüli viták mellett az is hátráltatta a munkát, hogy az Alkotmánybíróság (Ab) csak június közepén döntött egy, a témába vágó médiatörvény-módosításról. Az Ab akkor megsemmisítette azt a passzust, amely lehetővé tette volna, hogy a hullámsávok jelenlegi használói pályázat nélkül újrázhassanak.
A TV2 is megkapta a magáét: fél napig sötétség
Hogyan árazza az ORTT a rádiókat?
A gigabüntetés miatt az RTL beperli az ORTT-t
Sokan nem tudják, hogy kidobhatják az antennát
A határokon túl is ellenőrizne az ORTT?
MTI