A pénzügyi piacokon a mélypontok akkor szoktak kialakulni, ha nagyon erős a pesszimizmus és ugyanez igaz a piaci csúcspontokra is, hiszen általában ekkor a legnagyobb az optimizmus.
Nagyon érdekes, hogy pánik idején a befektetési alapokból általában jelentős pénz áramlik ki, eufória esetén ugyanakkor nagy mennyiségű tőke érkezik. Mindez azt jelenti, hogy sokan a logikussal pont ellentétesen cselekednek, azaz akkor vásárolnak, amikor nagyon felment annak a valaminek az ára és akkor adják el, amikor az már nagyot esett.
Friss tőzsdei árfolyamok
Legfrissebb devizaárfolyamok
Ha fel akarjuk mérni a piaci hangulatot, akkor a legjobb módszer, ha megkérdezzük az ismerőseinket, hogy mit gondolnak az általunk kiszemelt piac fejleményeiről, állapotáról. Amennyiben a nagy többség ugyanazt az irányt várja, akkor érdemes újra átgondolni mindent az elejétől a végéig és csak abban az esetben elfogadni a többség véleményét, ha amellett nagyon nyomós érvek vannak.
Minden, amit a válságról tudni lehet a Privátbankáron
Hitelválság 2008>>
Ellenkező esetben ugyanis várható, hogy pont egy piaci trendforduló közeledik. Nem akkor kell tehát részvényt venni, amikor a sarki trafikos néni is tőzsdetanácsokat osztogat és nem akkor kell eladni, amikor már a legtutibb spekuláns is a Dunának ment veszteségeit látván.
Úgy kell az MNB csomagja, mint egy falat kenyér
Kötélidegek kellenek most a tőzsdei profithoz
Mit tegyünk, ha nem kapunk hitelt?
Jöhet az újabb leminősítés?
Privátbankár