.jpg)
A külföldi befektetéseknél lehetőség szerint kerülnék a kőolajipart, a légitársaságokat és a távközlési cégeket, és szó sincs arról, hogy Kína sorban vásárolná fel az európai és amerikai vállalatokat - jelentette ki a pénzügyminiszter-helyettes egy konferencián. Inkább kisebbségi részesedések vásárlására törekednek.
Az alapot - amelyet az állami tulajdonban lévő kínai befektetési társaság (CIC) kezel - azzal a céllal hozták létre szeptember végén, hogy jobban kamatoztassák és sokoldalúbbá tegyék a tartalékok befektetését. A kínai devizatartalék jelenleg többnyire alacsony hozamú amerikai államkötvényekben van elhelyezve.
A CIC egyik első tranzakciójaként kisebbségi részesedést szerzett a Blackstone amerikai befektetési alapban, a részvények kevesebb mint 10 százalékáért 3 milliárd dollárt fizetett.
Kínáé a világ legnagyobb devizatartaléka, június végén 1332,6 milliárd dollárt tett ki. Amerikai becslések szerint Japán után Kína az amerikai államkötvények legnagyobb tulajdonosa, júliusban 407,8 milliárd dollár értékű amerikai államkötvény volt nála.
Kínával boltol Venezuela
Kína erősít a Déli-sarkon
Mi lesz ebből? Sosem látott számokat produkál Kína
MTI