Pornó, pénz, pizza - lehet valami ezeknél is drágább?
Május 22-én kalapács alá kerül a világ egyik legértékesebb domain neve, az america.com. A lebonyolító cég szerint az árverés legnagyobb kérdése, hogy sikerül-e az Egyesült Államoknak "otthon tartania" a kiemelt fontosságú címet, vagy esetleg külföldiek kezébe kerül az üzemeltetés
Május 22-én kalapács alá kerül a világ egyik legértékesebb domainneve, az america.com. A „szuper-prémium” domain értékesítésével az Internet Media Consultants SA nevű céget bízták meg. A közelgő online aukciót az IMC a GreatDomains.com-mal együttműködve bonyolítja le.
Az IMC szerint a 22-én magyar idő szerint 21 órakor kezdődő árverés legnagyobb kérdése, hogy sikerül-e az Egyesült Államoknak „otthon tartania” a kiemelt fontosságú címet, vagy esetleg külföldiek kezébe kerül az america.com üzemeltetése. (Arról, hogy a domain hasonló izgalmakat váltott volna ki a Közép- vagy Dél-Amerikában, nincsenek információk.)
A cég igazgatója, Paolo Belcastro elmondta: máris jelentős érdeklődést tapasztaltak a különböző cégek és befektetői csoportok részéről a világ minden tájáról. Belcastro szerint az üzlet vélhetőleg soha vissza nem térő alkalom az america.com megszerzésére, mivel az aukció május 29-i lezárása után nagy valószínűséggel soha többé nem kerül kalapács alá.
Számos nemzetközi IT-ipari szakértő becsülte fel a domain árát; az értékelések 3,5-7,3 millió dollárig terjednek. Az induló ár 1 millió dollár fölött lesz, a végső ár pedig a várakozások szerint számos korábbi árverési rekordot megdönt. Az IMC azt is elképzelhetőnek tartja, hogy az america.com lesz minden idők legmagasabb áron elkelt domainje. Abban mindenesetre megegyeznek a szakértők, hogy az america.com az internetes címek legfelső 1 százalékába tartozik.
1999-ben a business.com domain 7,5 millió dollárért kelt el. Néhány évvel később a már bevezett cím 345 millió dollárért cserélt újra gazdát, ekkor került R.H. Donelly tulajdonába. Az america.com-ban most hasonló lehetőségeket látnak.
A legdrágább domainek között nem meglepő módon elsősorban felnőtt tartalmakat, valamint pénzügyi szolgáltatásokat kínáló oldalak szerepelnek a legelőkelőbb helyen. 12,5 millióért kelt el a sex.com, ugyanennyiért az IRS.com (az IRS gyakorlatilag az amerikai APEH). 9,9 millió dollárt fizettek a fund.com-ért, 9,5-öt a porn.com-ért, 7,5 millióba került a diamond.com. A múlt hónapban a pizza.com 2,6 millió dollárért került új tulajdonosához.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár