.jpg)
"Nem hiszünk abban, hogy ha egy eredményes népszavazást követően a kormányzat eltörli a vizitdíjat, akkor az így kiesett jövedelmünket bármelyik politikai erő vissza fogja állítani, ezt akkor sem kapjuk vissza, ha a mostani ellenzék kerül hatalomra" - jósolták.
Ugyanakkor Plavecz János, a Tatabányai Kistérségi Háziorvosi Egyesület elnöke szerint a vizitdíjfizetés rendszere "etikátlan, megalázó és erkölcstelen, és nagyban rontja az orvos-beteg kapcsolatot is". A tatabányai háziorvos, az egyesületbe tömörült mintegy hatvan háziorvos nevében azzal érvelt: az ellátás költségét egyszer már megfizettették az emberekkel járulékok formájában. Ő úgy látja, hogy a vizitdíj nem plusz bevételt jelent az orvosoknak, hanem a korábban elvont fejlesztési és amortizációs költségek "visszapótlásáról" van szó. Plavecz megjegyezte: a díjfizetési kötelezettség óta saját praxisának ugyanolyan forgalma van, mint a díjfizetés előtt. "Ennél gyalázatosabb és mérgezőbb dolgot én még nem láttam" - fogalmazott a Magyar Orvosi Kamara megyei választókerületi elnöke, hozzátéve: a vizitdíj-fizetés szabályai sem egyértelműek, sokszor kell a beteggel vitatkozni, ami a gyógyítástól veszi el az időt.
Az orvosokat törvény kötelezi a vizitdíj beszedésére. |
Nagy Levente elmondta, többek között azért tekint el a vizitdíj beszedésétől, mert az alkotmány szerint a kormány kötelessége az egészségügyi ellátás anyagi fedezetéről való gondoskodás. A bevétel, amit gyógyító tevékenységére fordíthatna, természetesen hiányzik, de ezt többletmunkával pótolja.
Népszavazás: egyre keményebb az üzengetés
Hozzánk járnak fogorvoshoz a franciák
Mikola: árulók, akik a vizitdíj mellett vannak
"Nem emeljük a vizitdíjat"
MTI