„Jövőre a fővárosban csak két átadással számolhatunk, ez a Hegyvidék Központ és az Origo City a többi tervezett projekt, mint például a Mundo, az Etele Center valószínűleg 2013 és 2014 között fog megvalósulni. Mindez azt jelenti, hogy az idén nyíló projektek jó időre meghatározzák a kiskereskedelmi piac képét” – mondta Tilki Róbert, a GVA Robertson ügyvezető igazgatója. Egy-egy új üzletközpont megjelenése mindig az újdonság erejével hatott eddig, azonban a jelenlegi, sokszereplős hazai kereskedelmiingatlan-piacon hosszútávon csak az eddigiektől eltérő, egyedi koncepcióval rendelkező projektek tudnak majd áttörést elérni: azok a fejlesztések, amelyek egyesítik a különleges építészeti jegyeket az eredeti kereskedelmi kínálattal.
Tilki Róbert szerint Budapesten is elszaporodtak az üzletközpontok, ezért a vásárlók érdeklődésének felkeltéséhez és fenntartásához egyre többet kell nyújtaniuk ezeknek a helyeknek. Ha például az újabb fővárosi központokat vizsgáljuk, akkor ezek közül azok bizonyulnak a legsikeresebbnek, amelyek forgalmas csomópontoknál helyezkednek el, tömegközlekedéssel és autóval egyaránt könnyen megközelíthetőek, ahol a divat, a szórakoztatás és a vendéglátás tekintetében egyaránt széles és minőségi választékot találnak a látogatók.
A tavasszal megnyitott Europeum a Blaha Lujza tér tömegközlekedési forgalmának és a környék eddig is számottevő kiskereskedelmi választékának köszönhetően rendkívül népszerű. A nemrég megnyílt üzletközpontban a jól ismert középkategóriás márkák viszonylag nagy területekkel vannak jelen. A kiemelkedő elhelyezkedés és a kínálat miatt a látogatottság is erős.
A KÖKI Terminál átadását idén őszre tervezik, amely a közlekedési lehetőségek mellett azzal az előnnyel is bír majd, hogy mérete és a bérlői mix révén nagy érdeklődésre tarthat számot. Itt főként olyan nagyobb üzlethelyiségeket bérlő márkák lesznek elérhetőek, mint az OBI vagy a Tesco, amelyek elsősorban a közepes jövedelmű réteg vásárlóit célozzák. A szintén az ősszel megnyíló VÁCI1 üzletközpont azonban némiképpen különbözik az eddig megvalósult kereskedelmi-ingatlanfejlesztésektől, mivel a Vörösmarty tér és a Váci utca sarkán álló, korábban a tőzsdének is helyet adó műemléki épületet varázsolta újjá a fejlesztő cég.
Nézze meg képgalériánkat, ami a tőzsde egykori otthonában nyíló VÁCI1 irodaház júniusi bejárásán készült >> |
Európai nagyvárosokban találkozhatunk a VÁCI1 üzletházhoz hasonló koncepcióval, egyrészt elhelyezkedés tekintetében, azaz a belváros szívében, ahol turisztikai látnivalók vannak, illetve sétáló utcák, melyek nyüzsgő teraszos kávézókkal teli tágas terekbe torkollanak, másrészt az üzletházak szintjeinek tematikája van, mely szerint a földszinti department store és kiegészítő profilú bérlők fölötti külön szinteken található többek között a női divatáru szint és a férfi divatáru szint. Hasonló koncepcióval rendelkezik Bécsben a Ringstrassen-Galerien, valamint Milánóban a la Rinascente.
Privátbankár