Rosszkedvű kereskedéssel érhet véget a hét
Bármi elképzelhető - mondta Juhász Richárd, hozzátéve, hogy az OTP kereskedése határozza majd meg a BUX alakulását.
Milei László, a KBC Securities üzletkötője nem számít jelentősebb mozgásra a BÉT-en, elsősorban újabb amerikai makroadatok hiányában. Hozzátette, hogy az ismét felerősödő recessziós félelmek miatt az amerikai börzék mínuszban zártak, ami várhatóan meghatározza a BUX nyitáskori értékét és napközbeni alakulását is.
A szakértők várakozásainak megfelelően a BUX 158,13 pontos csökkenéssel, 23.720,89 ponton nyitott pénteken. Az előző napi záróértékhez képest ez 0,66 százalékos gyengülés.
Londoni értékforgalmazók szerint a nyugat-európai részvénypiacok pénteken lejtőn kezdenek, továbbra is a gazdasági növekedés várható lassulása és az erős infláció okozta aggodalmak miatt. Az értékforgalmazók becslése szerint a londoni értéktőzsde irányadó mutatója, az FTSE-100 huszonegy pont körüli veszteséggel nyithat, a frankfurti értéktőzsde fő mutatója, a DAX-30 ötvenegy pont körüli visszalépéssel kezdhet.
A New York-i tőzsdemutatók határidős jegyzései közül a New York-i értéktőzsde fő mutatójáé, a Dow Jones ipari átlagé péntek reggelre 16 ponttal 12 305 pontra csökkent, a Nasdaq összetett mutatójáé 0,25 ponttal 1776,25 pontra javult, az S&P 500-asé 2,40 ponttal 1344,60 pontra apadt.
A tokiói értéktőzsde fő mutatója pénteken veszteséggel zárta a hetet. Az esetleges amerikai recesszió miatt terjedő aggodalmak lehúzták a nagy exportőrök részvényeit, ezt nem ellensúlyozta a nyersanyagipari részvények erősödése. A 225 válogatott részvény Nikkei mutatója 13 500,46 ponton zárt, 187,82 pontos, azaz 1,37 százalékos veszteséggel, 11,81 százalékkal alacsonyabban az év véginél.
Friss tőzsdei árfolyamok
Tegnap: Stagnálás a BÉT-en
Osztalékadó: amikor tized lesz a negyedből
MTI