Simor kiemelte: a bank jelenlegi vezetésének 2007. évi belépése óta a dolgozók átlagos létszáma közel negyedével csökkent, a személyi költségek csökkenése pedig reálértéken, ugyanezen időszak alatt meghaladta a 34 százalékot. A működési költségek 2006-2010 között összességében 13 százalékkal, az inflációt is figyelembe véve, reálértéken 31 százalékkal csökkentek.
Az MNB kommunikációs költségeit vizsgálva, Simor András elmondta, 2006-2010 között 22 százalékkal, reálértéken több mint 37 százalékkal csökkentek. Braun Róbert alkalmazásával kapcsolatban megjegyezte, nem pályázat, hanem korábban a jegybank számára végzett munkája alapján került kiválasztásra, ugyanis a jegybanknak semmilyen kötelezettsége nincs arra nézve, hogy munkatársait pályázat útján válassza ki.
A bank arculatváltásáról és annak költségeiről úgy nyilatkozott, hogy a tavaly év végére befejeződött folyamat után, végre a jegybanknak módja nyílt a modern, elektronikus kommunikációs eszközök komplexebb kihasználására, illetve arra, hogy egy 21. századi jegybanknak megfelelő "ruhában" jelnjen meg a nyilvánosság előtt. Az arculatváltás teljes költsége 44,7 millió forint volt, ami az éves működési költségnek alig több mint 0,3 százaléka. A sajtó számára készült anyag megjegyzi, az arculatváltás költségei éppen akkorák voltak, mint a Járai Zsigmondnak 2007-ben kifizetett végkielégítés.
Az FB működéséről altalánosságban megjegyezte Simor, hogy a testület 2010 decemberében tartott alakulása óta az elrendelt vizsgálatok lefolytatása során nem vette figyelembe az adott vizsgálatokkal kapcsolatban az MNB-nél rendelkezésre álló valamennyi tényt és adatot, holott kellett volna. Nem került sor továbbá az MNB véleményének kellő időben való kikérésére és az FB elé terjesztett testületi álláspont tervezetének a Bank vezetésével történő egyeztetésre sem.
Arra a kérdésre, hogy mit szól a Monetáris Tanács (MT) leendő tagjaihoz, azt mondta Simor András, hogy a gazdasági bizottság tagjai nem vesztettek volna semmit, ha meghallgatják az MNB véleményét a jelöltekkel kapcsolatban, nem tették, úgyhogy így utólag nem tisztje a történéseket kommentálni. "Szeretettel várjuk őket" - tette hozzá.
Sajnálatát fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy az új tagok csak március 21-e után kapcsolódnak be a munkába, hiszen március 16-án két fontos esemény is lesz - az inflációs előrejelzés első változatának megbeszélése és a stabilitási tartalék tartalmi kereteinek meghatározása - és örült volna, ha az új tagok már azon is részt vesznek.
Privátbankár - Acsai N. Ferenc