
Az indulását hónapok óta lebegtető politikus közölte: bizonyos abban, hogy lehetséges megváltoztatni a washingtoni politikát, és szembenézni a kihívásokkal úgy, ahogy az amerikaiak korábbi nemzedékei tették, "egységben, szorgalommal és azzal a hittel, hogy győzni fogunk". Thompson a sajtónak küldött elektronikus levelében kifejtette: hónapokig vizsgálta, érdemes-e indulnia, és végül arra jutott, hogy igen, érdemes. Több lehetséges támogatója azonban nem tudta kivárni bejelentését és már más jelölt mellé állt.
Független politikai elemzők szerint Thompsonnak - lévén televíziós híresség és közismert konzervatív politikus - nem lesz nehéz behoznia a hátrányt, amelyet a viszonylag késői indulás okozott. |
A demokrata párti mezőnnyel szemben - ahol mind inkább Hillary Clinton New York-i szenátor elsősége körvonalazódik - a republikánus versengők rangsora képlékeny. A legkorábbi, meghatározó jelentőségű előválasztások államaiban ugyanis Thompson gyenge támogatottságú, Romney a legnépszerűbb. A volt színész ennek megváltoztatására még a héten kampánykörútra indul Iowa, New Hampshire, Dél-Karolina és Florida államokba.
Elemzők azt is megjegyzik: a George Bush kormányzásából kiábrándult konzervatív szavazótábor nosztalgiával gondol vissza a néhai - szintén színészként indult - Ronald Reagan elnökségére. Sokan, akik a jelenlegi nyolcfős kormánypárti jelöltaspiránsi mezőny egyik tagjával sincsenek kibékülve, Thompsonban látják a reményt a konzervatív aranykor visszahozatalára.
Kiverte a biztosítékot az újévi kampánynyitó
Clinton csak a pártján belül biztos befutó
Kész hadsereg vigyáz majd az elnökjelöltekre
Milliomosok párbaja az elnöki székért
MTI