E szerint a brit gazdaság az elkövetkező egy év alatt nem mutat majd fel növekedést, s nem zárható ki a recesszió sem. Mervyn King, a bank kormányzója szerint eközben az infláció éves üteme elérheti az 5 százalékot. Ezzel a számmal - mint a BBC emlékeztet rá - az IMF is egyetértett előrejelzésében.
King az inflációval kapcsolatban mindazonáltal megjegyezte, hogy a drágulás felgyorsulása átmeneti lesz és két év múlva üteme visszatér a kormányzat által célul tűzött 2 százalékra. Az 5 százalékra vonatkozó jóslat azonban nem meglepő a fogyasztói árindex kedden kiadott júliusi 4,4 százalékos adata után, amely a legmagasabb, mióta az indexet számolják. Júniushoz képest 0,6 százalékos volt a drágulás, az élelmiszerek éves szintű áremelkedése pedig 13,7 százalékot ért el, elsősorban a hús árának emelkedése miatt.
Ugyanakkor szerdán hozták nyilvánosságra azt is, hogy a brit munkanélküliségi ráta 16 éve a legrosszabb volt a júniussal zárult negyedévben, 5,4 százalékos. Egyetlen negyedév alatt 0,2 százalékponttal romlott, miután a munkanélküliek száma a júniussal zárult negyedév alatt 60 ezerrel, júliusban pedig további 20 ezerrel nőtt.
A font a rossz mutatók nyomán 22 havi mélypontra süllyedt a dollárral szemben, 1,8737 dollárra, úgy, hogy havi szinten 1997 január óta a legnagyobb esést könyvelhette el.
Tövig nyomta a féket Nagy-Britannia
Egy év horror Nagy-Britanniában
Hosszú távon esélye sincs a dollárnak
MTI