.jpg)
A felmérésben a megkérdezettek 71 százaléka vélte azt, hogy szűkösen, de megél jövedelméből. Ennél jobb helyzetről a megkérdezettek 13 százaléka, rosszabbról 14 százaléka számolt be. A megkérdezettek 9 százaléka számít arra, hogy helyzete javul a következő év során, miközben a családok 58 százaléka a háztartás pénzügyi helyzetének visszaesésétől tart. A lakosság egyharmada nem számít változásra e téren.
Akiknek nincsenek megélhetési gondjaik, azok átlagosan 100-ból 47 családról gondolják, hogy szegénynek tekinthető, míg, akik megélhetésükhöz külső segítségre szorulnak, 100 családból 75-öt sorolnak a szegények közé. |
A legnagyobb változás a gazdasági közhangulatban a negyedévvel ezelőtti felméréshez képest a gazdasági helyzet várható alakulásával kapcsolatos: jelenleg a válaszadók 59 százaléka tart attól, hogy a következő 12 hónap során romlik az ország gazdasági helyzete, míg a korábbi felmérésekben ez az arány 50 százalék volt. Ezzel párhuzamosan a nyári 17 százalékról 12 százalékra csökkent azok aránya, akik optimisták e tekintetben.
Az ország gazdasági helyzetének megítélésékor saját helyzetükből indulnak ki a megkérdezettek. Erre utal, hogy bár, minden vizsgált lakossági csoportban azok vannak többségben, akik kisebb-nagyobb gazdasági válságot látnak, a saját anyagi helyzet értékelésének romlásával párhuzamosan meredeken emelkedik azok aránya, akik úgy vélik, komoly válságban van a magyar gazdaság. Akiknek nincsenek anyagi gondjaik, csak 23 százalékban vélekednek így, míg, akik megélhetésükhöz külső segítségre szorulnak, azok körében 79 százaléka állította ezt.
Kevés a fiatal, és még el is mennek
Kormányról és ellenzékről is rosszakat gondolunk
Családi pótlék és nyugdíj: itt vannak a számok!
Reggel rádió, este tévé, közben egy kis netezés