
A hétfői Financial Times szerint több befektető nem utolsó sorban abban a reményben szorgalmazta Prince elmozdítását, hogy ezzel lehetővé válik a Citigroup feldarabolása. Jóllehet Prince maga is végrehajtott bizonyos áramvonalasítást - például a biztosítási és az alapkezelői üzletág leválasztásával -, ő volt a fő szószólója annak, hogy a csoport zömét egyben kell tartani.
A Citigroup igazgatótanácsa eddig erőteljesen és nyilvánosan támogatta ezt a stratégiát, ám egyes befektetők abban bíznak, hogy ez az elkötelezettség most esetleg meginog - áll a londoni üzleti napilapban. Egyes igazgatók már el is ismerték, hogy a jelenlegi modell előnyei "csalódást keltőek".
Az elemzés szerint kevesen vitatnák, hogy azok az előnyök, amelyeket a Travelers Group és a Citicorp 1998-as egyesítésével létrejött csoport életre hívásától vártak, eddig nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket. A Citigroup puszta mérete és bonyolultsága ugyanis vállalatvezetési gondokat okozott, miközben a méretből eredő előnyök nem voltak egyértelműek - áll a hétfői Financial Timesban.
A lap szerint a csoport egyben tartásának hívei szerint a Citigroup olyan nagy és tevékenysége annyira szerteágazó, hogy egyetlen probléma nem tudja meggyengíteni. Mégis, a likviditásszűke már a harmadik negyedévben 57 százalékkal csökkentette a cég eredményét, és a Citigroup tőkeellátottsági rátái olyan mértékben estek, hogy a bank felfüggesztette részvény-visszavásárlási programját.
A Citigroup problémái a londoni Cityben közvetlenül is aggodalmakat keltenek, mivel az amerikai bankcsoport 300 ezres globális alkalmazotti gárdájából 12 ezer Londonban dolgozik.
A Citigroupnál is lefelé biggyednek a szájak
Megvonták a mérleget: mindenki leírja magát
Megrázkódtatásokra számíthat a Citibank
MTI