
A Magyar Feltalálók Egyesülete 17 találmánnyal szerepelt, amellyel egy arany, három ezüst és két bronzérmet valamint 4 különdíjat szereztek meg.
A magyar szereplést hatalmas siker koronázta, mert az IENA nagydíját Mikola Andor találmánya nyerte el, amely egy autóbuszba telepíthető veszélyes hulladék feldolgozó rendszer.
A magyar találmányok közül az üzletemberek érdeklődését leginkább felkeltette az új típusú biodízel, Thész János - Boros Béla - Király Zoltán hármas alkotása, amelyre kilenc országból jelentettek be licencia vásárlási szándékot.
Az IENA keretében rendezte meg a feltalálók világszervezete (IFIA) a számítógépes találmányok világkupájának második regionális elődöntőjét, amelyre Európából és a Közel-íkeletről 46 nevezés érkezett. A nemzetközi zsűri, melynek elnöke Lippényi Tivadar, a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal elnökhelyettese volt, 37 új típusú műszaki alkotásnak adta meg a döntőn való szereplés jogát. A döntőt az IFIA 2008 októberében, Kínában rendezi meg, jelentette be Vedres András a világszervezet elnöke. Ezen a fontos innovációs eseményen, a legnépesebb csapat a magyar lesz, mert most Nürnbergben hét magyar számítógépes találmány alkotója is kiharcolta a döntőbe jutást. Közöttük olyan, megoldások, mint Maruzsi László partjelző zászlója, amellyel a futballbírók ítéleteinek hibáit lehet csökkenteni, vagy Szöllősy János mágneses elven működő nem roncsoló fémvizsgálati módszere, amely már a magyar harci repülőknél bizonyította alkalmasságát a vészes hibák felderítésénél.
Microsoft Innovációs Centrum Budapesten
Párnával a horkolás ellen
Magyar találmány: korántsem átlátszó helyzet
Multik karmai közt a világhírű magyar találmány
OS