.jpg)
Orbán Viktor egy héttel ezelőtt jelentette be, hogy a Fidesz és a KDNP törvényjavaslatot nyújt be az egészségbiztosítási törvény hatályon kívül helyezése érdekében. Kedden négy, a leendő egészségbiztosítási pénztárak működését érintő népszavazási kérdést hitelesített az Országos Választási Bizottság.
Kóka: Ha nincs reform, nincs koalíció |
Lendvai Ildikó, az MSZP frakcióvezetője szintén kedden "egyéni véleményeként" azt nyilatkozta a stop.hu internetes újságnak, hogy "könnyen lehet", az egészségbiztosítási pénztárakat nemcsak többségi, hanem teljes állami tulajdonban kell tartani.
Az MSZP parlamenti frakciója kedden este informális ülést tartott a kérdésben, amelyen részt vett Gyurcsány Ferenc pártelnök is. Varju László frakcióvezető-helyettes az ülést követően azt mondta, megállapodtak abban, hogy szükség van az egészségbiztosítási törvény finomítására, de azt nem vonják vissza.
A egészségpénztárakról szóló törvényt február 11-én fogadta el a parlament, és február 18-án hirdetették ki.
Szijjártó Péter, a Fidesz szóvivője azt mondta, pártja továbbra is az egészségbiztosítás átalakításáról szóló törvény hatályon kívül helyezését tartja megoldásnak. Megjegyezte: ha a kormánypártok túljutnak az "aktuális koalíciós válságon", tanulmányozzák és támogassák a Fidesz és a KDNP erről szóló javaslatát.
Arra a felvetésre, hogy elfogadható megoldásnak tartanák-e, ha a pénztárakat gazdasági társaságokká alakítanák, de állami kézben maradnának, Szijjártó Péter azt mondta, mindenféle "toldozás-foldozás", "pánikszerű reakció" csak ront a helyzeten, ezért vissza kell vonni a törvényt, és utána a szakmai szervezetek bevonásával, széles körű társadalmi konzultációval lehet gondolkodni az egészségbiztosítási rendszer esetleges átalakításáról.
A gyerekorvosok háborognak
Megvan, honnan pótolják a kieső vizitdíjat
Fidesz: A kormánynak kutya kötelessége visszaadni a pénzt
Orbán új stratégiáért küzd
Reform német módra - nekik bejött
MTI