Az árcsökkenés fájdalom-, gyulladás- és koleszterincsökkentőket, magas vérnyomásra adható készítményt és antibiotikumot érint. A tárcavezető hozzátette: az árváltozás mintegy 10 milliárd forintos megtakarítást is hozhat a lakosságnak, valamint a nyilvános gyártói árverseny eredményeként mintegy 20 milliárd forinttal csökkenhetnek a tb-kiadások.
Aki nem a referenciaterméket (tehát a legolcsóbbat) választja, annak közel 500 termék esetében hat százalékos árnövekedésre kell számítania - folytatta Molnár Lajos -, hozzátéve: ezen készítményeket helyett kérhet a beteg azonos hatóanyagú, olcsóbb szereket is.
Az egészségügyi tárcavezető kiemelte: a gyártóknak március 10-ig még lehetőségük van arra, hogy további árcsökkentési ajánlatot tegyenek. |
Molnár Lajos az MTI-nek elmondta: eddig hetvenöten kértek patikaalapításra engedélyt, többnyire vidéken, és 111 cég nyújtotta be kérelmét az ÁNTSZ-hez patikán kívüli gyógyszerforgalmazásra.
A miniszter korábban, a parlamentben, napirend előtti felszólalásában elmondta: a szaktárca a hét második felében közzéteszi az úgynevezett kórházlistát, és ezzel együtt az új területi ellátási kötelezettségeket. Az ellenzéki képviselők szerint ugyanakkor az egészségügy átalakítása nem reform, hanem megszorítás. |
E-receptekkel a félrekezelések ellen
Bejött a vizitdíj? Fogynak a betegek
Jól fogynak a benzinkutas gyógyszerek
Szorul az adóhurok az egészségpénztárak nyakán