Az elmúlt hét nyertesei a gyógyszergyártók voltak a hazai piacon. A Richter esetében az elmúlt pénteki zuhanás természetes korrekciója mellett fundamentális oldalról mindenképpen indokoltnak tekinthető az erősödés, míg az Egis mozgása inkább spekulatív jellegűnek (és ezért lényegesen törékenyebbnek) tekinthető egyenlőre.
A hazai piac további mozgását továbbra is egyértelműen a fejlett piacok mozgása determinálhatja, így az elkövetkező hetekben nálunk is elképzelhető némi turbulencia, azonban akárcsak a nemzetközi piacokon, nálunk is érdemes vételre kihasználni az esetleges esést (a hosszabb távra szánt meglévő pozíciókat meg lehet már tartani). A korábban kiadott beszállási pontokra tett ajánlások továbbra is érvényesek, a MOL esetében azonban a korábbinál magasabb, 21 ezer forintos szint is már jó beszálló lehet, miután a papír iránti bizalom az elmúlt hetek eseményeit követően megerősödött (illetve inkább újból feléledt).
Az iráni helyzet oldódása ellenére a Raiffeisen elemzői nem számítanak arra, hogy az olajár ismét 60 dollár alá essen, reálisabb cél a 65 dollár körüli mozgás, így a második negyedéves marginok a korábbi várakozásoknál kedvezőbben alakulhatnak.
Az elemzők a hírlevélben még egy dologra felhívják a figyelmet: bár a globális és régiós hangulat nyilván magával húzhatja a magyar piacot a következő hónapokban, a magyar piac nagy valószínűséggel alulteljesítő lesz a régióban, a bizonytalan makrohelyzet és az index vállalatainak várható eredménycsökkenése miatt, amely jelentős kontrasztot jelent a régió többi piacához képest. Így a fejlődő piaci portfóliókban érdemes alulsúlyozni a BUX indexet.
(Az ajánlásoknak megfelelő ügyletkötésekért/piaci magatartásért felelősséget sem a Raiffeisen, sem a Privátbankár nem vállal.)
Pénteki összefoglaló: Eseménytelen nap, minimális forgalom a BÉT-en
Európa lekőrözte Amerikát
Befektetési stratégiákal fogglalkozó cikksorozatunkat itt olvashatja!