Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!
Trichet szerint kétirányú kockázatot vállalnak, amikor alacsony hozamú devizában kölcsön vesznek fel, hogy aztán azt a magasabb hozamot ígérő devizákba fektessék
Jean-Claude Trichet bankelnök ezen alkalomból óvatosságra intette a devizapiac szereplőit: kétirányú kockázatot vállalnak, amikor alacsony hozamú devizában kölcsön vesznek fel, hogy aztán azt a magasabb hozamot ígérő devizákba fektessék.
Trichet szerint ezen gyakorlat az utóbbi időben "nagyon népszerű" lett, de hirtelen összeomlást hozhat. Ez a gyakorlat vitte sok éves árfolyami mélypontjára a japán jent, elsősorban az euróval szemben. A bankelnök reményét fejezte ki, hogy a japán gazdaság tartós növekedési pályán áll, és ez tükröződik (majd) a jen árfolyami helyzetében is.
Az eurózóna pénzügyminiszterei Berlinben az EKB elnöke társaságában tanácskoztak.
Az euró - újdonsült - erejére utalva Trichet közölte, hogy nem tartja kívánatosnak a túlzott, nem a rendesnek megfelelő árfolyami hullámzást, a gazdasági növekedés szempontjából sem. Trichet megállapításaihoz csatlakozott az eurózóna pénzügyminiszteri csoportja, az Eurogroup soros elnöke, Jean-Claude Juncker luxemburgi pénzügyminiszter is. Kijelentette még, hogy semmi ok a pánikra az euró mostani erősödése kapcsán.
Az euró mindenkori árfolyami csúcsa közelébe került csütörtökön és pénteken az amerikai dollárral szemben. Tichet ennek kapcsán megjegyezte: egyetértett már az amerikai pénzügyminiszterrel együtt abban, hogy az amerikai gazdaságnak érdekében áll az erős dollár. Pénteken jegyezték az eurót 1,3637 dolláron is, azaz közel állt 1,3667-es árfolyami csúcsához, amit 2004. decemberében ért el. Később azonban visszagyengült 1,36 dollár közelébe.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár