.jpg)
A XI. kerületben ezzel szemben hemzsegnek a nagyobb beruházások: a listavezető a 470 otthonból álló Mandarin Kert, amelyet a 431 lakásos Sasad Resort követ. Négyszáz lakásosnál nagyobb projekt ezeken kívül egyedül a III. kerületben van: a Prestige Rómaipark 428 lakásával a harmadik legnagyobb budai fejlesztés. Kis lakásszámú építkezések egyébként tipikusan a II. és a XII. kerületben folynak. Az ott jellemző, egy projekten belüli kevés lakáshoz ráadásul szinte szériatartozék a luxuskivitel, valamint a 600 ezer forint feletti négyzetméterár.
Helyhez kötött luxus
Személyre szabott hiteltanácsadás és lebonyolítás Forduljon a Privátbankár szakértőihez! Részletek itt! |
A kerület két másik újépítésű ingatlanja a Gellérthegyen lévő Somlói úti lakópark, valamint a Naphegy lábánál lévő Costa del Sol nevű fejlesztés. A XXII. kerületben sincs túl sok új projekt: három közepes nagyságú, 30, 45, valamint 66 lakásos társasház épül, és csupán egyetlen nagyobb, 198 lakásos lakóparkot találunk.
XI. kerület: a favorit
A budai oldal legnépszerűbb területe a XI. kerület. Itt tipikusan kétféle új ingatlan épül: a belsőbb területeken inkább nagyobb lakásszámú, kisebb lakásokból álló épületeket húznak föl a fejlesztők, a külsőbb részeken pedig a gyermekes családokra számítva épülnek a nagyobb, igényesebb otthonok. Az M7-es és M1-es autópályák bekötő szakaszánál különösen sok projekt összpontosul: a közelben találjuk Kőérberek-Tóváros különálló épületekből álló, összesen 316 lakását, és itt épül a Sasad Liget, a Sasad Resort, a Madárhegy Luxus Lakópark, a Cordia Terrace Madárhegy, valamint a Kakukkhegyi Luxuslakópark is. Ezek a fejlesztések egyben a legmagasabb presztízsű újbudai projektek.
Garzonok mindhalálig
A budai oldalon épülő ingatlanok alapterületei a pestiekhez hasonlóan ellentmondanak annak az általános véleménynek, amely szerint a garzonoknak leáldozott. A legtöbb társasházban kapunk 25−30 négyzetméteres minigarzont, az Olajbogyó utcában pedig még 24 négyzetméteres lakás is akad. Kis alapterületű otthonokból a XI. kerületben a legnagyobb a kínálat, de még az abszolút luxusingatlannak számító Anjou Resirence-ben is van 40 négyzetméteres lakás. A második kerületben viszont több olyan projektet is találunk, amelyekbe nem terveztek 60−80 négyzetméteresnél kisebb otthont.
Akadnak persze olyan új ingatlanok is, amelyekbe kizárólag nagy alapterületű lakások kerültek: a II. kerületi Lepke Lakókertben például 112 négyzetméteres a legkisebb lakás, a szintén kerületi Fillér Házban pedig nem vehetünk 117 négyzetméteresnél kisebb otthont. A Kakukkhegyi Luxuslakóparkban még monumentálisabbak a méretek: itt nincs 189 négyzetméter alatti eladó ingatlan.
Forrás: www.ujlakas.info
Elbaltázott szabályozás: miért bukás az ingatlanlízing?
Lakáshitel-tippek: hogyan úszhatjuk meg olcsóbban?
Négyes szorzót érhet a Vár közelsége
Lepukkant külvárosból városszéli idill
Albérlet vagy saját kéró: így lakik az egyetemista