Phil Woolas szerint "ha az emberek elveszítik a munkájukat, akkor a bevándorlás kérdése roppant kényessé válik... Eddig túlságosan könnyű volt bejutni ebbe az országba, ám ezentúl nehezebb lesz". Mint hozzátette, a brit kormány nem fogja megengedni, hogy Nagy-Britannia népessége 70 millióra növekedjen. Ehelyett arra van szükség, hogy egyensúly alakuljon ki a bevándorlók és a kivándorlók létszáma között.
A miniszter rámutatott: fokozódó gazdasági nehézségek idején a munkaadóknak a brit lakosságot kell előnyben részesíteniük, ellenkező esetben azt kockáztatják, hogy tápot adnak a rasszizmusnak.
Az 1997-ben hatalomra jutott Munkáspárt kormányzása alatt erősen megnőtt a szigetországba érkező betelepülők száma. A The Times által idézett szakértői becslések szerint 2012-ig évi 200 ezer fő körül alakul a nettó immigráció mérlege (a bevándorlók számából kivonva a szigetországból külföldre költözők számát).
Woolas ellenzi azt a - például Spanyolországban alkalmazott - módszert, hogy amnesztiával törvényesítsék az illegálisan az országba érkezett migránsok státusát. Ez ugyanis szerinte további ösztönzést adna az illegális bevándorlásnak.
Minden, amit a válságról tudni lehet a Privátbankáron - Hitelválság 2008>>
Kína az egyetlen reményünk?
Fekete karácsonyuk lesz a briteknek
Minden idők legdurvább mentőötlete
MTI